Сучасна освіта полягає у розвитку особистості, яка буде гармонійно та всебічно розвинена. Музика – це той вид діяльності мистецтва, який відіграє дуже важливе значення у житті сучасної людини, її становленні, сприяє естетичному забарвленню у її існуванні.

Музичні уроки сучасності побудовані так, щоб кінцевим результатом у дітей була змога володіти культурою музики. Ось чому важливо застосовувати в процесі навчання різноманітну видову жанрову специфіку музичної діяльності. Це потрібно для того, щоб формувалося цілісне сприйняття музичного мистецтва. До нього відносять: спів хору, рухи музичного та ритмічного спрямування, гра на музичних інструментах, навчання музичної грамоти або просте прослуховування найвідоміших класичних творів музичного мистецтва тощо.

Музичні смаки починають формуватися в дітей з раннього дитинства. Цьому сприяють сім'ї, що слухають музику вдома, а ще від закладів дошкільної освіти, якщо звісно діти в них ходять. В цей час маленькі діти о обов'язково будуть знайомитися з самими початковими елементами музичного мистецтва. Звичайно ж, не потрібно забувати про технічний прогрес та веб-ресурси, які відкривають доступ до музичних творів по всій планеті в реальному часі. Кожен має змогу зайти в мережу та обрати собі музичну композицію у залежності від смакових вподобань.

В період, коли дитина прийшла до школи, вона повинна активно розвиватися і не винятком є уроки музики. Мета музичного педагога – формувати в дітей естетичні вподобання та смаки, знайомити з різноманітною стилістикою музики, виховувати любов до прекрасного.

Найдієвіший спосіб навчити любити до музики – активно залучати дитину в процесі навчання.

У даному випадку можна застосувати пісні, тому що кожен в більшій чи меншій мірі вміє співати. В той момент, коли діти будуть виконувати пісні, розвиватиметься розуміння змісту, вони будуть відчувати власне ставлення до різних музичних творів. А це за собою потягне розвиток мисленнєвої та чуттєвої сфер розвитку.

Розвивати музичний слух, сприймати музичні композиції, знайомитись з світовими культурними надбаннями буде допомагати прослуховування творів на уроках музики. Проте ще одним важливим предметом виховання в музиці є правильно побудована система уроку та наявна матеріально-технічна забезпеченість для того щоб його проводити. Без цього весь процес буде не дієвим.

Відтак підготовка педагога має бути ретельною. Він має продумати тематичну спрямованість уроку, чітко визначити мету, обрати методи та прийоми для процесу його проведення, використати індивідуальні, групові форми роботи на занятті, знайти цікаві домашні завдання тощо. Сама по собі структура уроку повинна мати приблизно такий вигляд: організаційний момент, етап розспівування та повторення грамоти музики, далі йде вивчення пісень із залученням музично-ритмічних рухів, прослуховування музики. В кінці уроку обов'язково в закріпити матеріал за допомогою опитування, підбити підсумки та задати домашнє завдання.

Розробляти урок за допомогою творчого підходу та використанням різноманітних творчих напрацювань – мета саме педагога. Якщо говорити про матеріальне та технічне устаткування, то тут можна використовувати зошити тематичного характеру, технології сучасних надбань, музичні програвачі, інструменти та інше необхідне обладнання.

В залежності від того чи майстерний та креативний педагог буде залежати успіх занять.

Якщо педагог любить свій предмет та вкладає в нього душу, музичні уроки будуть цікавими та корисними.


Джерело https://vseosvita.ua