Шукати нову роботу - завдання непросте. Якщо ви ще не звільнилися з попереднього місця, то вам доводиться поєднувати пошук роботи в Києві з виконанням поточних обов'язків. Якщо ви вже «у вільному польоті», то час грає проти вас: поки ви ходите на одну співбесіду за іншим, накопичуються неоплачені рахунки, а прихована про всяк випадок сума грошей зменшується на очах. І в тому, і в іншому випадку в ваших інтересах знайти нову роботу якомога швидше.
Чому хороші фахівці подеколи не можуть знайти роботу
За останні роки методика пошуку роботи значно змінилася, так як зріс вплив інтернету і технологій. Якщо людина не стежить за трендами, а шукає роботу «по-старому», то тим самим створює собі додаткові труднощі і віддаляє довгоочікуваний момент працевлаштування.
Пошук роботи в інтернеті
На жаль, як і раніше, сьогодні не все залежить від вас. У процесі пошуку роботи задіяно чимало «змінних величин». Наприклад, ви не можете гарантувати, що резюме не загубиться в потоці вхідних листів, що одночасно з вами на посаду не претендує більш кваліфікований кандидат. Співробітник, який проводить співбесіду, прийшов на роботу в гарному настрої. Ці та інші моменти, часто технічного характеру, знаходяться поза нашим контролем.
Однак в пошуку роботи є такі аспекти, які цілком залежать від вас як від кандидата. Їх вам можна і потрібно контролювати, щоб час пошуків не витрачати даремно.
Поради для кандидатів: як ефективно використовувати кожну можливість
Не думайте, що сьогодні знайти роботу можна тільки через інтернет, і що це легко зробити. Навпаки, той факт, що ви спілкуєтеся з роботодавцем заочно, обмежує вас в можливості справити хороше враження. Тому не нехтуйте пошуком за межами онлайн-середовища.
Іноді кандидати без роздумів відгукуються на всі вакансії підряд, де їм сподобалася заробітна плата. Перш ніж відправляти резюме, подумайте, чи підходить для вас ця посада, графік, вимоги, місія компанії та інші умови роботи.
Нелюба робота. Якщо це «не ваше», то ви витратите як мінімум час на співбесіду, а як максимум - кілька тижнів або місяців, поки будете працювати на новому місці і шкодувати про неправильному рішенні.
Подумайте, в яких напрямках ви хочете розвиватися як фахівець. Майбутня робота повинна бути місцем, де ви будете рости як професіонал. Це піде на користь і вам, і новому роботодавцю. Нова посада не повинна бути способом тимчасово «пересидіти» в очікуванні більш цікавих пропозицій. Краще приділити час пошуку дійсно бажаного місця, ніж перетворювати своє резюме в список випадкових контор, де ви намагалися «пересидіти» рік-другий.