Грип – одне з найпоширеніших захворювань. Кожен хоча б раз в житті переносив ГРВІ. Хвороба протікає з безліччю неприємних симптомів, до того ж існує ризик виникнення серйозних ускладнень. Тому ставитися до грипу потрібно серйозно. На сайті вірус стоп ви знайдете багато корисної інформації про це захворювання.
Як захиститися від грипу
Краще уникнути хвороби, ніж лікувати її. Однак в періоди епідемії це зробити складно. Практично щороку в кожній країні різко зростає кількість хворих на ГРВІ. Зазвичай цей період припадає на кінець осені і зиму. Дізнатися точніше можна, якщо читати новини про грип. Зазвичай ЗМІ повідомляють про закриття шкіл на карантин, зростання кількості хворих. У такі періоди потрібно бути гранично акуратним.
Заходи, які можна зробити для профілактики грипу:
- Ретельне дотримання правил гігієни. Наприклад, потрібно частіше мити руки з милом. На вулиці рекомендується користуватися антисептичними засобами. Обличчя, особливо рот, ніс і очі, не можна чіпати брудними руками.
- Уникнення скупчень людей. На зупинках громадського транспорту краще стояти на невеликій відстані. До того ж слід тримати дистанцію з людьми, у яких помітні ознаки респіраторних захворювань.
- Ведення здорового способу життя. Слід переглянути свій раціон, пити більше вітамінів і теплої рідини, частіше бувати на свіжому повітрі і добре висипатися.
Знижує ймовірність захворювань провітрювання приміщень.
Рекомендується пройти вакцинацію. Її роблять щороку. Протипоказання:
- алергічні реакції на компоненти вакцини;
- гостре інфекційне захворювання;
- загострилося хронічне захворювання.
В інших випадках вакцинація вважається безпечною.
Лікування грипу
При появі ознак ГРВІ, рекомендується відразу звернутися до лікаря. Особливо це стосується людей з груп ризику. Наприклад, вагітних жінок. Особливо небезпечний грип в першому триместрі. Про грип та вагітність можна докладніше дізнатися на інформаційному порталі «Вірус Стоп». Також варто негайно звернутися до лікаря, якщо захворіла дитина, літня людина. Небезпечний грип для людей з хронічними захворюваннями дихальних шляхів.
Лікар пропише медикаменти, приймати їх потрібно строго за рецептом. Крім цього рекомендовано:
- пити багато теплої рідини;
- провітрювати приміщення;
- дотримуватись постільного режиму;
- вживати більше вітамінів.
Своєчасне та інтенсивне лікування дозволить уникнути різних ускладнень.