Печіння і свербіж в інтимних місцях, нещасні відчуття при ходьбі і сечовипусканні зазнала в житті хоч раз кожна жінка. Нерідко ці симптоми означають вульвіт - запалення зовнішніх жіночих статевих органів. Однак точний діагноз може поставити тільки лікар. Портал смарт мама підкаже, коли варто відвідати фахівця.
Лікарі розрізняють два різновиди захворювання: хронічний і гострий вульвіт. При хронічному вульвіті симптоматика хвороби відсутня. Про запалення може свідчити тільки відчуття печіння при сечовипусканні.
При гострому вульвіті ознаки з'являються швидко, іноді відразу кілька: свербіж і печіння в інтимних місцях, набухання статевих органів, хворобливе сечовипускання, виділення з піхви, збільшення пахових лімфатичних вузлів.
На жаль, ця хвороба виникає не тільки у дорослих жінок, а й у дівчаток. Вульвіт у дівчаток "від 3 до 10 років може виникати при попаданні інфекції в піхву з потоком крові (при скарлатині, дифтерії, кору та ін.) Або контактно-побутовим шляхом (наприклад, при неправильному підтирання). Симптоми вульвіту у дівчаток виявляються так само, як і у дорослих жінок - набряк і почервоніння зовнішніх статевих органів, печіння і свербіж, виділення Белей.
Нерідко батьки не звертають належної уваги на поведінку своєї дитини. Тим часом, деякі особливості, наприклад, часті пробудження вночі, скрип зубами уві сні можуть свідчити про початок деяких захворювань, в тому числі і такого як вульвіт. Симптоми запалення статевих органів іноді можуть бути неявними (якщо зараження відбулося під час пологів, і хвороба набула хронічного характеру). Щоб уникнути розвитку у дівчинки хвороби та її ускладнень потрібно регулярно відвідувати дитячого гінеколога.Детальніше про виховання дитини і турботи про її здоров'я розповість smartmama.com.ua - це портал про лайфстайл смартмами.
Якщо вульвіт не лікувати, то хвороба може призвести до рецидивів захворювання, виникнення ерозій і виразок, деформації статевих органів (синехії, тобто зрощення).
Як лікувати вульвіт. Лікування проводиться за допомогою антибіотиків і направлено на усунення причини захворювання. Щоб поставити діагноз «вульвіт» лікар-гінеколог повинен ретельно оглянути пацієнтку. Якщо пацієнт - дитина, то огляд повинен проводиться тільки в присутності батьків. Для уточнення діагнозу проводять бактеріоскопічне і бактеріологічне дослідження, при необхідності роблять кольпоскопію (метод дослідження слизової оболонки піхви і піхвової частини шийки матки за допомогою оптичного інструменту). При своєчасному зверненні хвороба добре піддається лікуванню, що дозволяє уникнути важких наслідків.