Щоб зйомки не буксували вже на самому старті, потрібно заздалегідь до них підготуватися. А уникнути найпоширеніших помилок допоможуть планування і здоровий глузд, а також надійне обладнання, яке пропонує вашої увазі Інтернет-магазин для знімання відео.

1. Вивчіть вашу камеру

Найпоширеніша помилка початківця режисера - невміння працювати зі своєю камерою. Навіть якщо ви студент і вам довелося орендувати незнайому камеру для проекту, в інтернеті є безліч ресурсів, які допоможуть вам вивчити практично будь-яке обладнання.

2. Досліджуйте місцевість заздалегідь

Зйомка на локації без попередньої підготовки може спричинити безліч проблем під час виробництва.

Дослідження локації важливо з багатьох причин. Ми не зможемо розглянути всі проблеми, в які виллється ця помилка - але, повірте, їх буде багато.

3. Винагорода для акторів і команди

Якщо команда і актори працюють безкоштовно, знайдіть інший спосіб переконати їх працювати з вами. Режисерам, особливо початківцям, часто доводиться працювати в умовах обмеженого бюджету або навіть зовсім без нього. Коли ви не можете запропонувати команді і акторам оплату, постарайтеся зробити так, щоб їхні витрати були винагороджені - повноцінним обідом, перекусом, згадкою в титрах, або, що ще краще, у відповідь послугою.

Якщо ви просите людей безкоштовно попрацювати над вашим фільмом - будьте готові безкоштовно попрацювати над їх проектом!

4. Багато вільного місця і додаткові батарейки

Ще одна проблема, яка взагалі не повинна траплятися на зйомках - сіли батарейки і закінчилося місце на диску. Це просто верх дилетантства, а також найбільший кошмар, який може статися.

Причина цієї проблеми все в тому ж - недолік планування. Якщо ви збираєтеся щось знімати, потрібно взяти весь доступний інвентар і спланувати, як працювати з камерою, обладнанням і наявними ресурсами.

5. Постпродакшн - не панацея

Є безліч ресурсів, уроків і статей, які можуть допомогти вам з корекцією кольору, видаленням об'єктів або навіть зміною діалогів. Але проблема часто виникає не в тому, що ви не можете це зробити, а в тому, чи варто це взагалі робити.

Якщо ваш час і бюджет обмежені, додаткова робота на етапі постпродакшна - останнє, що вам потрібно. Особливо це стосується студентів кіношкіл і початківців режисерів: ніколи не відкладайте на завтра проблему, яку можна вирішити сьогодні. Треба все планувати заздалегідь.