Внутрішні одностінні димоходи часто називають вставками, через те, що їх зазвичай встановлюють в існуючі цегляні димоходи. Вставки можуть бути жорсткими або гнучкими. Елементи жорсткої системи адаптовані для роботи з підвісними, стоячими, газовими, олійними, твердопаливними та камінними котлами.
З іншого боку, гнучкі труби особливо підходять для модернізації старих димарів. Завдяки тому, що їх можна згинати під будь-яким кутом, їх можна легко адаптувати до вигинів димоходів. Ця система призначена для роботи з газовими та масляними котлами. На сайті https://fabrikazig.com пропонують велику кількість димоходів.
Зовнішні двостінні димарі являти собою системи, що складаються з: внутрішньої сорочки (димової труби з кислотостійкої сталі), термічного шару, зазвичай це мінеральна вата певної товщини та щільності, і зовнішньої оболонки зі сталі, стійкої до мінливих погодних умов. Ці димоходи зазвичай кріпляться до стіни будівлі, кріпляться до неї за допомогою хомутів та скоб. Їх також можна встановити окремо. Сталеві двостінні димарі підходять для відводу вихлопних газів від всіх типів опалювальних приладів.
Кожух димоходу
Кожухи димоходу встановлюються на димоході в основному для поліпшення тягового зусилля. Вони також захищають димохід від так званої зворотної тяги, тобто всмоктування. Це змушує вихлопний газ текти назад в повітропровід. Кожухи димоходу також захищають димохід від дощу або снігу, які можуть надмірно намочити димохід. З іншого боку, саморегулюючі або обертові кожухи відлякують птахів, які люблять будувати гнізда з димарів, тому що вони майже постійно знаходяться в русі. Кожухи не потрібні в димоходах, де вихлопні гази витісняються будь-яким пристроєм, наприклад, регулятором тяги або нагнітальним вентилятором. Якщо в одному димоході кілька труб, на кожній повинна бути окрема заглушка.
На що варто звернути увагу при виборі типу димоходу?
Діаметр труби повинен відповідати потужності котла — занадто низький сповільнить вихід продуктів згоряння, занадто великий послабить тягу через знижений тиск.
Клас корозійної стійкості (визначає вид палива, для якого воно підходить)
Клас 1 - працює з газовим котлом.
2 клас — працює з котлом, що працює на маслі або дровах.
Клас 3 - працює з мазутним котлом з вмістом сірки вище 0,2, вугільним або торф'яним котлом.
Про тепловий опорі димоходу (теплоізоляція)
Чим вище значення R, тим вище теплоізоляція, отже, краще захист від охолодження.
клас конденсатостойкості
W - з системою відведення конденсату;
D - без системи відведення конденсату.
До сажі клас вогнестійкості
S - сажа вогнестійка;
Про — не стійкий до займання сажі.