Під час своєї діяльності компанія співпрацює з численними контрагентами. Йдеться про фізичні особи або установи, які беруть на себе певні зобов'язання за договором. Необхідно перевіряти своїх контрагентів, щоб уникнути збитків від взаємодії.
Існує три варіанти перевірки. Можна залучити консультантів або вдатися до аутсорсингу. Також проводиться самостійна перевірка силами своїх співробітників. Допомагають провести її спеціальні сервіси.
Пропозиції Vkursi
Відвідайте сайт vkursi.pro - тут можна ввести єдрпо приватбанк і отримати інформацію про банківську структуру. Перевіряти таким чином можна не тільки фінансові організації, а й інші господарські суб'єкти.
Сайт надає докладну анкету з даними про дату реєстрації, власників, відомості податкової служби.
Щоб отримати інформацію, досить ввести ЄДРПОУ. Це унікальний код юридичної особи. Його можуть привласнити його підрозділам. Вказується ЄДРПОУ в єдиному держреєстрі підприємств і організацій.
Що дає перевірка?
Перевірки діяльності суб'єктів господарювання дозволяє переконатися, що організація дотримується вимог законодавства, дотримуються правил торгівлі та послуг.
Використання Vkursi істотно скорочує терміни перевірки контрагента. Вдається оперативно:
- перевірити зв'язку компанії;
- оцінити поточний фінансовий стан;
- судові справи;
- отримати відомості про перевірки держорганів і їх результати.
Перевірка покаже, чи існує заявлений контрагент як суб'єкта права і чи є у нього право на здійснення відповідного виду діяльності;
На що звернути увагу при перевірці
Моментів, що повинні насторожити, достатньо. Залежать вони від виду діяльності та критеріїв відбору. Основними факторами ризику можуть бути:
- нетривалий термін роботи;
- збіг засновника і керівника в одній особі;
- низьке податкове навантаження;
- масова адреса;
- поєднання різних видів діяльності;
- зв'язку з раніше ліквідованими компаніями;
- відсутність штату співробітників і ресурсів для виконання передбачуваного договору;
- негативні фінансові показники;
Насторожити повинні наростаючі перевірки держорганів і виявлення порушень.
Окремо фактори не є перешкодою для співпраці. Однак якщо збігається відразу кілька моментів, то варто задуматися.
Перевірка контрагента дозволяє правильно вибудувати робочий процес, запобігти потенційні збитки і мінімізувати для своєї компанії цивільно-правові та податкові ризики.