Питання, чи варто пити вітаміни елевіт комплекс 1* під час вагітності, досі залишається однією із причин бурхливих дискусій. Причому не так серед лікарів, як серед відвідувачок різних форумів для майбутніх мам в Інтернеті. Відповідь це питання від «колективного розуму» зазвичай півтонів немає – чи «так», чи «ні». Аргументи у суперечці зазвичай малонаукові, зате емоційні.
Противники хімії (найчастіше саме так називають синтетичні вітаміни), посилаються на досвід бабусь, які нічого такого не пили, народжували в полі, і все проходило без проблем. Прихильники способу життя «по науці» стверджують, що в овочах та фруктах на прилавках наших магазинів вітамінів взагалі немає, тому саме прийом полівітамінних препаратів дозволить вирішити проблему їхнього дефіциту у малюка та мами.
А що ж кажуть акушери-гінекологи та фахівці з харчування?
Насамперед, давайте відразу зазначимо, що фахівці рекомендують лише спеціальні комплекси вітамінів та мінералів для тих, хто планує вагітність чи вже виношує дитину. Деякі лікарі радять окремі вітаміни та мікроелементи для прийому в таких випадках.
Але зверніть увагу, ніхто зі спеціалістів не говорить про прийом «просто вітамінів». Тут важливі і сам набір корисних мікронутрієнтів, і їхнє дозування в різні триместри вагітності. Адже формування систем та органів у ембріона, а потім і у плода, відбувається строго за певною схемою та у певні часові проміжки. Сучасні вітамінно-мінеральні комплекси розроблені з урахуванням потреб вагітної та плоду у конкретних речовинах на кожному етапі.
Чи обов'язково приймати вітаміни під час вагітності?
Ще одне запитання, що часто задається: «Навіщо пити фолієву кислоту до вагітності?» Є категорія жінок, яким без прийому певних вітамінів неможливо не тільки виносити здорове немовля, а й навіть зачати його. Це відноситься насамперед до жінок, які мають генну мутацію, що перешкоджає повноцінному засвоєнню фолієвої кислоти (вітамін В9) і фолатів. Якщо біодоступність фолатів низька, цей дефіцит може призвести до важкої патології нервової та судинно-серцевої системи плода. Результат такої вагітності: або переривання на ранніх термінах, або поява хворої дитини. Ніхто з лікарів не стверджує, що синтетичні вітаміни – альтернатива правильному, збалансованому раціону майбутньої мами. Вітаміни "з баночки" - це необхідне доповнення до вітамінів "з грядки". І чудово, якщо жінка дотримується рекомендацій щодо здорового харчування.
*За даним посиланням ви перейдете на вебсайт www.elevit.com.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Елевіт. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.