Історично торговельні центри та ТРЦ розглядалися як сукупність роздрібних пропозицій, організованих у різноманітних форматах, від розкладних і відкритих до повністю закритих.
Але часи змінилися. Прогнозується, що до 2030 року на електронну комерцію припадатиме третина роздрібних продажів, що змушує операторів центрів досліджувати, що робити з існуючим і майбутнім будівництвом.
Критики стверджують, що споживачі переросли торговельні центри і що ті самі історичні сили, які створили золотий вік галузі, тепер, майже невблаганно, стали причиною її загибелі. Інші заперечують і кажуть, що комерційні установи розвиваються і що майбутнє торгових центрів ніколи не виглядало більш багатообіцяючим. Правда десь посередині. Роздрібна нерухомість знаходиться на вирішальному етапі еволюції – факт, який підкреслюється, коли ви дивитеся на галузь у всьому світі.
Вид з усього світу
Сполучені Штати різко перевантажені торговою нерухомістю, особливо порівняно з такими країнами, як Велика Британія, де міські планувальники встановлюють обмеження на співвідношення нерухомості та людей. На кожного американця припадає приблизно 24 квадратних фути комерційної торгової площі, у порівнянні з 5 квадратними футами на людину у Великій Британії, 3 квадратними футами на людину в Китаї та приблизно 2 квадратними футами на людину в Південній Кореї. Частково це пов’язано з тим, як роздрібна торгівля розвивалася в інших країнах.
В Азії впровадження мобільних та інтернет-магазинів відбувалося набагато швидше. Традиційні роздрібні продавці першими стали чемпіонами електронної комерції і тому вони були краще захищені від конкуренції з боку чистих цифрових гравців. Азійські універмаги змінили свої бізнес-моделі кілька років тому. Японські універмаги, наприклад, почали перетворюватися на торговельні центри в 1990-х роках, рух, імітований у Південній Кореї десять років тому.
Культура та спосіб життя відіграють значну роль у формуванні комерційного розвитку. Через щільність міст і розмір багатьох житлових приміщень азіатські друзі та сім’ї частіше їдять святкові страви в ресторані, ніж вдома. А через низьку якість повітря в багатьох азіатських містах криті спортивні споруди, часто пов’язані з торговельними районами, дуже популярні.
У той час як американські стратегії вибору місця часто базуються на прилеглості до шосе чи інших головних доріг, в Азії близькість до пішохідного руху та транспортних вузлів є основними факторами будівництва торгових центрів. Для досягнення найкращої відвідуваності торгові центри почали вигадувати різні фішки на кшталт розваг або покращення архітектури. При цьому цікава архітектура досягалась зазвичай використанням вентильованих фасадів які навішувались поверх сендвіч-панелей.
Америка також відстає від Європи, коли справа стосується багатофункціонального розвитку та розміщення роздрібної торгівлі поблизу транспортних вузлів. На трирівневому паризькому Північному вокзалі люди, що відправляються з потягів, зустрічають роздрібних торговців на верхньому поверсі, середній ряд роздрібних торговців зустрічає клієнтів, які заходять з вулиці, а нижній рівень приваблює покупців, які виходять або сідають у систему метро.
Широке портфоліо інноваційних форматів і мислення продовжує змінювати обличчя міжнародної торговельної нерухомості.