Апарат штучної вентиляції легень (апарат ШВЛ) - це медичне обладнання, що забезпечує респіраторну підтримку пацієнта - виконується механічна або штучна вентиляція легень. Апарати ШВЛ зазвичай використовуються у разі зупинки дихання або дихальної недостатності, тобто коли дихання пацієнта (природне або спонтанне дихання) більше не дозволяє забезпечити достатнє постачання кисня. Крім іншого, апарат ШВЛ також призначений для захисту дихальних шляхів та легень доти, доки вони не відновлять свою функцію.
На сайті компанії Лікарно можна ознайомитись з великим асортиментом медичного обладнання, в тому числі й з апаратами ШВЛ.
Як діє штучна вентиляція
Розрізняють два основні типи штучної вентиляції: інвазивна та неінвазивна. Вони замінюють природну вентиляцію пацієнта за відсутності чи серйозних порушень дихання.
Різниця між інвазивною та неінвазивною штучною вентиляцією полягає в наступному:
- Інвазивна вентиляція
Потребує інтубації пацієнта. Повітря надходить через трубку, вміщену в трахею. При цьому типі вентиляції може знадобитися попередня трахеостомія. Інвазивна вентиляція несе у собі більший ризик, ніж неінвазивна.
- Неінвазивна вентиляція (НДВЛ)
Пацієнт не інтубований. Повітря надходить через маску, яка одягається на ніс та/або рот. Це менш небезпечний процес.
В обох випадках апарат ШВЛ, підключений до трубки або маски, забезпечить усі фази дихального циклу пацієнта, а саме:
- Увімкнення (тригування) вдиху, або тригер: це механізм, за допомогою якого апарат розпізнає початок вдиху у пацієнта і, таким чином, запускає дихальний цикл
- Вдих
- Пауза вдиху
- Кінець вдиху
- Видих, або перемикання на видих
Де переважно застосовуються апарати ШВЛ
Апарати штучної вентиляції легенів необхідні в різних ситуаціях, таких як екстрена медична допомога, інтенсивна терапія або операційна.
Екстрена медична допомога: апарат ШВЛ повинен бути легко транспортованим, особливо у випадках, коли пацієнту необхідно провести вентиляцію безпосередньо в машині швидкої допомоги перед наданням допомоги у лікарні.
Інтенсивна терапія та реанімація: апарат ШВЛ зазвичай використовується для тривалого лікування та має кілька режимів вентиляції.
Операційні блоки та відділення анестезіології: у цьому випадку використовуються апарати ШВЛ, адаптовані для подачі анестезуючих газів. Зазвичай вони інтегровані до анестезіологічних станцій.