Тривала поїздка залізничним транспортом з маленькою дитиною – жах, може сказати хтось. Однак, якщо правильно підійти до організації процесу, то він може стати дуже комфортним, безпечним і навіть приємним. Варто, лише, потурбуватися про деякі нюанси.
Почати необхідно з бронювання, та покупки білетів на поїзд. Для цього зовсім не потрібно їхати з малюком на вокзал. Купити місця в вагоні можна на сайті https://e-kvytok.ua/, де завжди описані тільки актуальні маршрути з цінами, та знижками на них.
Чи потрібно купувати дитині окремий квиток
Дітям до 6-ти років купувати окремий квиток не потрібно. Вони мають право безкоштовного проїзду, без надання окремого місця. Проте, якщо планується тривала подорож, або ж пересування вночі, то варто, все ж таки, придбати білет. Для старших дітей, ціна буде залежати від віку:
- від 6 до 14 років – потрібно буде сплатити 75% від вартості квитка;
- від 14 років – проїзд коштує так само, як і для дорослих.
З собою, обов’язково, потрібно взяти документ, який посвідчує вік дитини – свідоцтво про народження, або копію, яка була завірена нотаріусом. Також, у паспорті одного з батьків має бути відмітка про дитину. Якщо дітей до 6-ти років їде двоє і більше, то доведеться купувати кожному окремий білет.
Вибір вагону: на що звернути увагу
Найкращим рішенням стане покупка місць в купе. Тут малятам буде затишно, і вони не будуть заважати іншим подорожуючим. Звичайно, квиток у плацкарт обійдеться дешевше, проте, там можуть виникнути ризики, такі як підхоплена інфекція і тому подібне. Крім того, голосні розмови та інші шуми можуть налякати дитя.
Спати на окремих полицях дозволяється лише старшим дітям. Навіть, якщо були придбані нижні місця, малюки повинні відпочивати разом з батьками. Це вбереже їх від падіння та отримання травм. Щоб запобігти застуді, лягати краще головою до дверей. Безпека – головне, про що необхідно потурбуватися.
Як провести час у поїзді, щоб малюкам було цікаво
Цікаво організоване дозвілля – запорука комфортної подорожі як для дітей, так і для батьків. Щоб маляті не було нудно, варто взяти з собою ті іграшки, які він чи вона найбільше полюбляє. Також, це можуть бути розмальовки, олівці чи фломастери, яскраві книжечки і тому подібне.
Варто зарядити телефон чи планшет і скачати кілька мультфільмів та аудіоказок. Старші діти можуть самі вибрати, що їм подобається. Це точно врятує, коли набриднуть всі іграшки. Запастися повербанком не завадить, на випадок, якщо заряд батареї у гаджета швидко закінчиться, а розетки у купе немає.
Поради щодо гігієни та харчування
Гігієна – один із найважливіших моментів під час подорожі. У сумці завжди має бути антисептик для обробки рук, та найближчих поверхонь. Також, необхідно взяти з собою зручний одяг для себе і дитини. Не завадять і капці, які значно спростять походи в туалет.
Брати в потяг важку їжу не рекомендується. Краще обмежитися фруктами, дитячим харчуванням, печивом, водою та соками. Про всяк випадок, необхідно скласти аптечку з ліками першої необхідності, та від харчових отруєнь.