Домен являє собою область простору ієрархічних імен в інтернеті. Адміністрування відбувається централізовано. Ім'я домену використовується для його ідентифікації. Відповідно до міжнародної угоди, кожній країні надається кодове позначення з пари букв, яке називається доменом першого рівня. Наприклад, для України діятиме позначення «.ua». Аналогічні варіанти поширюватимуться інші країни. Крім того, існують кілька доменів першого рівня, які пов'язані не з географією, а з тим, яка у сайту спрямованість. Наприклад, у комерційних сайтів найпопулярніший варіант – це .com, а для некомерційних сайтів використовується .org.
Домен необхідний для того, щоб зв'язати деяке ім'я із сервером, на якому знаходиться сайт. Після того, як буде пройдена реєстрація домену, можна буде налаштувати домен на будь-який сервер.
Чому ціни на домени різні?
По-перше, ціна відрізнятиметься від того, яка саме доменна зона вас цікавить. Чим більше вона популярна і популярна, тим більше доведеться заплатити. Варіанти, які мають менший попит коштуватимуть дешевше. Також різна вартість пов'язана з тим, яким реєстратором співпрацює продавець доменів. Ще один фактор, який впливатиме на вартість – обіг продажів. Якщо ви збираєтеся одразу зареєструвати велику кількість доменів, то можете розраховувати на хороші умови та суттєву знижку у більшості компаній, які займаються реєстрацією.
Є навіть безплатні варіанти. Але вони підійдуть не всім. Це пов'язано з тим, що їх часто використовують сайти, які розповсюджують спам та шахраї. Тому якщо ви збираєтеся розвивати серйозний проект, а тим більше якщо ви робите сайт для продажу, такий варіант точно не підійде.
Куплений домен діятиме завжди?
Варто відразу врахувати, що ви не можете купити домен, який залишиться назавжди вашим. Це пов'язано з тим, що ви його не купуєте, а берете в оренду. Тому через якийсь час вам знову потрібно буде сплачувати цю послугу. Якщо цього не зробити – ви можете втратити домен, тож краще уважно відстежувати це питання.
Хорошим варіантом у такому разі буде налаштувати автоматичне продовження домену. Це просто та зручно, а головне ви можете не переживати, що забудете це зробити й хтось інший займе адресу вашого сайту.
Що потрібно зробити перед реєстрацією
Перед тим, як зареєструвати домен потрібно:
- Вибрати відповідне ім'я.
- Перевірити чи воно вільно ні.
- Визначитись з доменною зоною.
Зазвичай фахівці радять обирати таке ім'я, яке повністю збігатиме з назвою вашого бренду або компанії. Такий варіант вважається ідеальним. При цьому важливо стежити, щоб ім'я не мало помилок, а також не було дуже довгим. Це пов'язано з тим, що довга адреса користувачам буде набагато складніше запам'ятати та ввести в адресний рядок без помилок. Крім того, довга адреса дає більше можливостей шахраям, які створюють підроблені сайти та намагаються обдурити користувачів.
Перевірити чи ім'я вільно ви можете безпосередньо на тому сайті, де плануєте зареєструвати домен. Там буде представлена одразу велика кількість доменних зон. І ви зможете знайти відповідний варіант, оскільки за кожною з них буде надана інформація.
Якщо ім'я в доменній зоні вже зайняте, можна спробувати зв'язатися з власником і викупити його. Але, на жаль, в більшості випадків цей варіант не дуже вдалий, тому набагато простіше і швидше буде просто підібрати іншу доменну зону. Також це буде дешевше, оскільки часто люди, які володіють певними доменами суттєво завищують ціну, коли хтось намагається купити його в них. Ви завжди можете спробувати це зробити та перевірити, як це буде в конкретному випадку.