Тим, хто мріє про міні-садок біля будинку, рекомендуємо плодові кущі. Чому? Більшість з цих плодових чагарників легко вирощувати. Хоча вони вимагають трохи більше роботи, ніж декоративні рослини, їхнє вирощування дуже добре окупиться. Соковиті плоди органічного землеробства ви зможете використовувати для різноманітних консервів. У інтернет-магазині розплідника https://sadubykovunu.com.ua/ ви знайдете, серед іншого кущі:
- малини;
- чорної смородини;
- чорниці;
- та журавлини.
Асортимент ягідних чагарників широкий і у кожного є свої переваги та особливості.
Які ягідні чагарники вибрати для саду
Насправді все залежить від того, скільки у вас місця в саду, якому смаку фруктів ви віддаєте перевагу та чи буде у вас час на догляд за чагарником. Мабуть, одним з найцінніших плодових чагарників є чорниця. Плоди цього чагарника містять цінні сполуки, які називаються антоціанами, які є антиоксидантами. Ці сполуки допомагають виводити з організму вільні радикали, які сприяють, серед іншого, формуванню пухлинних захворювань.
Іншими їстівними ягідними чагарниками, що рекомендуються, є, наприклад, журавлина, ожина або чорна смородина. Останній цінується за специфічний терпкий смак та багате джерело вітаміну С. Його плоди ідеально підходять для виробництва чайних соків та настоянок.
Як виростити ягідні кущі
Ягідні чагарники відносно легко вирощувати. Більшість наявних видів стійкі до низьких температур та переносять менш родючі субстрати. Прикладом може служити ожина без шипів, яка віддає перевагу затишним й сонячним місцям та помірно вологому й гумусованому ґрунту. Ожина не вимагає спеціальної обрізки або догляду. Однак треба пам'ятати, що це досить експансивна рослина, тому садити її варто подалі від інших.
Чорна смородина також невимоглива до ґрунту. Однак треба пам'ятати про обрізування та прополювання – особливо в перші роки після посадки. Що важливо, також варто раз на кілька років удобрювати її гноєм.
Малина повинна мати сонячне та тепле місце, захищене від вітру. Для правильного зростання їй потрібний родючий, багатий на гумус ґрунт, багатий на мінерали. В ідеалі він повинен бути помірно вологим, добре дренованим та злегка кислим. У спекотні дні без дощу його слід регулярно поливати, оскільки цей сорт не любить пересушування. Він також не любить морози, тому на зиму потребує укриття.
Журавлина також не рекомендується новачкам. Вимагає кислого, добре дренованого та вологого ґрунту. У природі росте на болотах та торфовищах, тому ви повинні забезпечити аналогічні умови і в вашому саду.