Звичайна косметика не завжди може забезпечити шкірі належний догляд. Сильна сухість, подразнення, чутливість до сонячних променів, пігментація або надмірне вироблення себуму — для вирішення цих проблем потрібні спеціальні дерматокосметичні засоби. Чому вони особливі та чим відрізняються від продуктів мас-маркету — розглядаємо у статті.

Що таке дерматокосметика

Космецевтика або дерматокосметика — це висококонцентровані засоби, призначені для боротьби з конкретними проблемами шкіри.

Перша та основна відмінність дерматокосметики від інших продуктів — суворий контроль виробництва, в основі якого — інноваційні косметологічні, дерматологічні та фармацевтичні наукові досягнення.

Основне завдання космецевтики — коригувати вузькоспрямовані естетичні недосконалості шкіри та усувати проблему зсередини, а не маскувати зовні. Ефективність застосування таких засобів доведена незалежними клінічними дослідженнями.

Друга відмінність — гіпоалергенний склад. Дерматокосметика має високий вміст активних компонентів. Вони вирішують проблеми шкіри на клітинному рівні, а не поверхнево, як це роблять засоби мас-маркету — камуфлюють або впливають тільки на верхній шар шкіри.

Дерматокосметика на сайті www.eva.ua охоплює широкий спектр завдань: зволоження, живлення, боротьба з акне, віковими змінами і куперозом, усунення гіперпігментації, розацеа і постакне, покращення тургору шкіри, полегшення стану за схильності до дерматитів тощо.

Які компоненти містить дерматокосметика

Усі компоненти у складі дерматокосметики попередньо проходять тестування у лабораторії і клінічних умовах. Серед них:

  • вітаміни A, групи B, C, E, PP, мінерали для живлення шкіри;
  • ретинол для вирівнювання рельєфу і кольору обличчя;
  • гліцерин, гіалуронова кислота для глибокого та інтенсивного зволоження;
  • пептиди, ліпіди, кераміди, колаген для підтримання тонусу і тургору шкіри;
  • термальна вода для зміцнення і захисту епідермісу;
  • пробіотики і пребіотики;
  • натуральні олії для пом’якшення, живлення, зволоження шкіри;
  • фруктові кислоти для прискорення клітинного оновлення та ексфоліації;
  • антиоксиданти для боротьби із вільними радикалами.

Завдяки багатому і збалансованому складу дерматокосметичні засоби ефективно борються з видимими проблемами шкіри і дають пролонгований ефект.

Запашників, консервантів та інших допоміжних речовин, здатних потенційно викликати алергію чутливої шкіри, в космецевтиці або зовсім немає, або у дуже малій кількості. Тому термін придатності дерматокосметики обмежений.

Як обрати дерматокосметику

Нормальна шкіра. Для догляду за нормальним типом шкіри обирайте косметику на основі гідрофіксаторів і живильних олій, що зміцнює гідроліпідний бар’єр шкіри. Вмивайте обличчя двічі на день очищувальними засобами зі збалансованим pH (від 5,2 до 5,7).

Суха і чутлива шкіра. Головне у продуктах для сухої шкіри — інтенсивні зволожувальні та вологоутримувальні компоненти і ліпіди. Обирайте засоби на основі рослинних олій і жирів, що відновлюють ліпідну мантію. Шукайте у складі заспокійливі, пом’якшувальні компоненти, наприклад, термальну воду, гіалуронову кислоту, гліцерин.

Проблемна і схильна до жирності шкіра. Вам потрібні некомедогенні, себорегулювальні та матувальні засоби зі зволожувальними компонентами для запобігання зневоднення шкіри. Забезпечте їй якісне очищення: використовуйте м’які гелі для вмивання з pH від 4,0 до 5,2 без вмісту спирту. Двічі на тиждень наносьте маски з білою глиною для глибокого очищення пор.

Комбінована шкіра. Продукти для комбінованої шкіри, як правило, містять компоненти для запобігання трансепідермальній втраті вологи в U-зоні та матувальні, себорегулювальні та антибактеріальні речовини, що нормалізують стан шкіри у Т-зоні.

Шкіра із віковими змінами. У складі антивікової косметики мають бути антиоксиданти для боротьби з негативним впливом вільних радикалів та уповільнення процесів старіння. Також омолоджувальні продукти містять гіалуронову кислоту, компоненти для синтезу колагену та еластину, ретинол, вітамін С, пептиди і сонцезахисні фільтри для запобігання фотостарінню шкіри.

Не плутайте дерматокосметику і лікарські препарати. Дерматокосметика призначена для покращення якості шкіри, догляду за нею і профілактики швидкого старіння, а не для лікування шкірних захворювань. Але оскільки концентрація біологічно активних речовин у космецевтиці висока, використовувати її потрібно обдумано — обирати відповідно до типу шкіри і проблем, чітко дотримуватися рекомендацій щодо застосування.