Онкологія є однією з найскладніших сфер медицини, яку постійно досліджують вчені. Люди, у яких виявлена патологія, мають проходити не тільки медикаментозне лікування, а й дотримуватися розпорядку дня й ретельно слідкувати за вживанням продуктів.

Організм особи піддається великому навантаженню, та витрачає забагато зусиль для боротьби, тож потребує додаткового надходження якісної енергії. У статті йде мова про харчування при онкології та його особливості.

Основні рекомендації

Організм людини – це цілісна система, де робота одного органу впливає на інші. Наявність пухлини змінює спроможність належно виконувати функції. А прийом агресивних ліків сприяють погіршенню імунітету та надмірної слабкості. Тому харчування є важливим задля підтримки стану людини.

Перш за все хворий потребує в надходженні білкових продуктів (м’ясо, боби, яйця, молочка). Це зумовлено тим, що ріст пухлини спричиняє більш інтенсивний обмін речовин, у якому беруть участь амінокислоти (продукт розпаду білка). Також людина сильно втрачає вагу, а нормальний баланс білків, жирів та вуглеводів щонайменше покращить самопочуття.

Дієтолог підбирає індивідуальний раціон до кожного пацієнта відповідно до його стану, рівню засвоєння речовин та реакції організму на певні харчові продукти. Людина, яка щойно зазнала оперативного втручання, повинна харчуватися ентеральними сумішами (забезпечують добову норму поживних речовин).

Варто також звертати увагу на якість перекусу протягом доби. Це можуть бути фрукти, горіхи та інші продукти, з великим вмістом білка. Якщо пацієнта часто турбує нудота (з супроводженням блювання чи без), то варто менше вживати м’яса, а більше овочів, які містять клітковину.

Що робити, якщо не хочеться їсти?

Багато онкологічно хворих людей відчувають нудоту, через що не можуть вживати їжу. проте не треба нехтувати сніданком, обідом або вечерею, адже так людина тільки втрачає сили без їх поповнення. Щоб полегшити відчуття, треба слідкувати за кількістю випитої рідини в день: 6-8 склянок чистої води допоможе функціонуванню організму. 

Також варто вживати більш легкі страви або замінити тверду їжу на рідку: у такому випадку неприємні відчуття не ставатимуть більше, а шлунок буде отримувати поживні речовини. У разі постійного поганого самопочуття, варто про це сказати лікарю, який скорегує раціон, або за допомогою медикаментів покращить стан пацієнта.