Професійна чистка — чудовий спосіб зберегти привабливий зовнішній вигляд м’яких меблів, але він досить дорогий. Здебільшого забруднень позбавляються самостійно. Усе залежить від типу матеріалу та видів плям. Для кожної оббивки є свій спосіб догляду. Розглянемо декілька практичних порад, як це зробити в домашніх умовах.

Використовуйте мийний пилосос

Спеціальна побутова техніка допоможе почистити не тільки м’які меблі, але й усі поверхні. Для якісного прибирання можна придбати різні пилососи в Одесі, зокрема, мийні. Такі прилади спочатку розпилюють воду, а потім збирають її з усім брудом та пилом. Це економить багато часу та сил. Переваги використання мийного пилососа:

  • висока швидкість прибирання;
  • зволоження та фільтрація повітря;
  • якісне очищення м’яких меблів.

Можна використовувати звичайну воду або додавати спеціальні засоби. Із сухою чисткою пристрій також добре впорається.

Побутові засоби та інструменти

Почистити оббивку можна також у ручний спосіб. Деякі поверхні потребують особливо обережного ставлення, бо можуть зіпсуватися під впливом вологи та хімічних засобів. Якщо оббивку зроблено із замші або нубуку, чистіть її виключно сухим методом. Для цього підійде традиційний або ручний пилосос, який можна вибрати в каталозі магазину Алло. Особливу увагу приділяйте кухонним куточкам та стільцям, які щодня забруднюються. Пилосос включайте на мінімальну потужність. Так ви не пошкодите поверхні. Можна скористатися пароочищувачем, який впорається з брудом та дезінфікує матеріал.

Щоб почистити велюр, флок або шеніл, спочатку струсіть пил сухою щіткою, а потім нанесіть губкою мильний розчин. Акуратно потріть та промокніть ганчіркою, змоченою в чистій воді. Видалити бруд та плями зі шкіри можна за допомогою вологої серветки. Якщо це не вдається, застосуйте слабкий мильний розчин. Після чищення ретельно вимийте шкіру чистою водою та висушіть. Нанесіть спеціальний засіб для зволоження та блиску.

Виведення складних плям

Мильна вода не завжди видаляє плями. Є складні типи забруднень:

  • Вино. Витерти розлитий напій потрібно відразу. Посипте пляму сіллю, вона вбере вологу та барвник. Залишки приберіть серветкою, змоченою в спирті.
  • Чай або кава. Допоможуть вологі серветки. Протріть ними поверхню. Промокніть зайву вологу сухою ганчіркою, щоб не залишилося плям і розводів.
  • Фруктовий сік. Змішайте рівні частини спирту, оцту та води. Нанесіть на пляму, потім дайте висохнути. Приблизно через пів години протріть вологою серветкою.
  • Чорнила. Збризніть сліди лаком для волосся. Промокніть паперовим рушником.
  • Жир. Його добре вбирають крейда та крохмаль.

Позбутися неприємного запаху допоможе сода. Насипте порошок на диван чи крісло, залиште на годину, пропилососьте. Це прості способи чищення м’яких меблів, які дають змогу заощадити на роботі спеціалістів та мати гарний результат.