Швидкість з'єднання — важливий показник, який обов'язково беруть до уваги, обираючи тариф та пакет послуг. Але навіть коли провайдер інтернету забезпечує користувача стабільним сигналом, швидкість часом просідає. В чому можуть бути причини такого явища і як йому запобігти?
Чому сповільнюється з'єднання
Якщо швидкість інтернету страждає регулярно, переконайтесь, що обраний тариф відповідає вашим реальним потребам. Щоб без проблем дивитися фільми у високій якості, грати в онлайн-ігри, спілкуватися по відео вибирають 100 Мбіт/с. Менші показники будуть призводити до загальмованості усіх процесів.
Є низка інших причин, які опосередковано впливають на з'єднання.
- Проблеми з роутером або його розташуванням. Застаріла модель маршрутизатора, недостатній радіус покриття призводять до перебоїв сигналу. Щоб переконатися, чи все гаразд з пристроєм, варто протестувати швидкість з'єднання спочатку через Wi-Fi, а потім при прямому підключенні кабеля до комп'ютера. Якщо отримані показники відрізняються — треба міняти роутер.
- Багато програм або вкладок браузера працюють у фоновому режимі. Трафік завжди використовується в більшому обсязі, ніж ми це помічаємо: пристрої автоматично оновлюються, месенджери завантажують контент тощо. Якщо під час користування інтернетом у вас відкрито кілька десятків вкладок, на кожній з яких стоїть відео на паузі, і одночасно сідуються торенти — з'єднання помітно погіршується.
- Є несанкціоновані підключення. До мережі з легким паролем часто приєднуються охочі, на яких витрачаються оплачені вами мегабіти.
- У систему потрапили віруси, майнери чи інше небезпечне ПЗ. Такі програми використовують трафік, одночасно гальмуючи роботу всієї мережі.
Як покращити якість з'єднання
Можна вплинути на швидкість інтернету кількома способами.
- Перевірте обладнання. Інколи оновити прошивку роутера достатньо, щоб підняти швидкість до нормальних показників. Також огляньте кабель на предмет пошкоджень. Розташуйте маршрутизатор так, щоб усі пристрої потрапляли в радіус його роботи. Враховуйте товщину стін, наявність перешкод для сигнала (скло, дзеркала, металеві елементи). Ідеальне місце для роутера — на висоті, в центрі житлового простору, на віддаленості від електропристроїв.
- Закривайте зайві вкладки, слідкуйте за роботою торент-клієнтів та синхронізацією хмарних сховищ. Забороніть автоматичне оновлення для програм та ігор, крім системних.
- Надійний пароль мережі — запорука того, що швидкістю не доведеться ділитися проти вашої волі.
- Від'єднайте від мережі пристрої, які не використовуєте.
Якщо всі ці заходи не допомогли — зверніться до провайдера. Допомога фахівців поверне швидкість вашого інтернету до потрібного рівня.