Розумний будинок — що це, що входить до його складу і які переваги дає? Система розумного будинку забезпечує автоматизацію управління різним електрообладнанням, яке встановлено у квартирі чи приватному домоволодінні. Розвиток напряму почався в середині 20 століття, проте активне впровадження припало на останнє десятиліття.
Компоненти системи розумного будинку
Робота системи забезпечена спеціальними пристроями для розумного будинку https://electrica-shop.com.ua/umniy_dom. Все задіяне обладнання ділиться на чотири основні категорії:
- Контролер (шлюз, хаб) — це пристрій, що виконує функцію контролю та керування іншими компонентами. У ньому містяться електронні компоненти, які дозволяють програмувати блок прийом і обробку сигналу, передачу команд інших елементів системи. Передача даних здійснюється дротовим або бездротовим способом (Wi-Fi, Bluetooth). Тільки контролер обов'язково підключається до електромережі, інколи розетка вбудована безпосередньо у корпус. Інші елементи можуть мати незалежні джерела живлення різного типу.
- Датчики (сенсори) відповідають за збирання та передачу інформації про стан приміщення, в якому вони змонтовані. Вони відстежують показники вологості та температури повітря, рух та присутність людей у приміщенні, закриття або відкриття вікон та дверей, протікання води, витік газу, поява диму, поточне освітлення та інші параметри. Переважно мають низьке споживання електроенергії, що робить їх незалежним від джерел живлення, що підключаються. Альтернативними джерелами живлення виступають акумулятори або одноразові літієві батарейки, які необхідно змінювати раз на 1-2 роки.
- Актуатори (виконавці) — пристрої для отримання сигналу від контролера з подальшим виконанням певних дій: увімкнення світла, керування електроживленням пристроїв, піднімання та опускання штор, перекриття води та інше.
- Керуючі пристрої. Їх використовують для контролю стану системи, і навіть передачі команди виконання конкретними пристроями. Сучасні системи можуть керуватися за допомогою смартфона з встановленим програмним забезпеченням. Цей спосіб зручніше використовуваних кнопкових пультів або блоків дистанційного керування. При підключенні до Інтернету можливе відправлення команд та перевірка стану з будь-якої точки світу.
Є 4 кроки, як працює розумний будинок в автоматичному режимі:
- Зчитування інформації датчиками.
- Передача даних на контролер.
- Подання сигналу на актуатор.
- Прийом сигналу актуатором та виконання дії.
Управління в ручному режимі налаштовується зручним для власника способом, найчастіше — через встановлення ПЗ на смартфон.
Переваги використання системи розумного будинку
Встановлення системи розумного будинку дає власнику кілька переваг:
- Налаштування мікроклімату, розробка сценаріїв автоматичної роботи обладнання під кожного члена сім'ї, включаючи окремі коригування для будніх та вихідних днів. Можна налаштувати відкривання штор у певний час, увімкнення кавоварки та інші операції.
- Наявність відеокамер та спеціалізованих браслетів спрощують нагляд за дітьми та людьми похилого віку. Відстежуйте поточний стан людини, контролюйте прийом ліків, вимикайте комп'ютер або телевізор у дитячій кімнаті у віддаленому режимі.
- Забезпечуйте безпеку проживання з цілодобовим наглядом та обмеженням вільного доступу на територію та до будинку сторонніх. За тривалої відсутності людини налаштовується імітація присутності.
- Знижуйте платежі за комунальні послуги. Використовуйте датчики присутності та руху, заощаджуючи на електроенергії до 40% на місяць. Своєчасно виявлений витік води захистить від затоплення чи підвищеного споживання води. Датчики витоку газу захищають від небезпечних наслідків у вигляді займання чи вибуху.
Підбирайте все для розумного будинку, виходячи із запланованого функціоналу, а при виникненні складнощів зверніться за допомогою до професіоналів.