Китайські дослідники зробили велику кількість винаходів і продовжують дивувати спільноту. Так, нещодавно вони створили машину, що здатна читати думки. Вона здатна зчитувати мисленнєвий потік і трансформувати його в розмовний діалект. На цей час машина здатна «розмовляти» тільки мандариновою (офіційна мова Тайваню та КНР).
Задля досягнення поставленої мети, вчені використали ЕКоГ-метод (електрокортикографія). ЕКоГ – тип електрофізіологічного відстежування, що записує сигнали, що надходять з мозку безпосередньо з його поверхні. Метод дозволяє також зчитувати емоції, наприклад, в той момент, коли людина запускає ігрові автомати безплатно вона відчуває одне. Граючи на гроші в казино мозок видає зовсім інший спектр емоцій, більшість з яких говорить про задоволення від процесу.
Деталі дослідження
Дослідники, працюючи над винаходом, імплантували в мозок людей електроди. В експерименті брало участь 5 персон, що у свій час перенесли операцію з видалення пухлини. Вчені просили вимовляти їх різні склади. Імпланти в цей час записували всю мозкову активність. Згодом машина виявилася здатною прочитати з мозку не тільки конкретний склад, але і тон, з яким він був вимовлений.
За словами вчених, їх розробка зможе допомогти пацієнтам, у котрих спостерігаються комунікативні розлади. Її також можна буде використовувати для підвищення ефективності інтерфейсу, що працює за принципом «мозок-комп'ютер».
Складнощі «перекладу»
Дослідники зазначили, що раніше проводилися подібні дослідження. Але експериментатори працювали з :
- англійською;
- японською мовою.
Мандаринова ж мова більш тональна, тому складніша для обробки машинами. Подібними тональними мовами спілкується переважна більшість людей у світі. Понад 60% всіх мов мають подібну особливість.
Під час спілкування мандаринською мовою спостерігається зміна висоти тону при передачі різноманітних значень. Так, один склад у цій тональній мові може означати чотири різні слова (залежно від тону який при мовленні використовує людина).
Подібні дослідження
Японські дослідники здійснили розробку додатка для смартфона, котрий допомагає діагностувати у людини хворобу Альцгеймера. На ранніх етапах дегенеративного захворювання спостерігається порушення мовлення. За допомогою застосунку можна швидко здійснити аналіз симптомів і встановити діагноз на ранніх стадіях захворювання. Це допоможе прожити людині похилого віку якісніше життя в свої останні роки.
Вчені університету в Остіні, штат Техас створили спеціальний пристрій, котрий може «читати» думки власника, відстежуючи його мозкову діяльність. Подібний декодер був створений завдяки МРТ-даним декількох піддослідних. Під час дослідження їх попросили слухати подкасти, а потім уявити, що вони розповідають певну історію. Готовий застосунок, працюючи, просто згадує думки кожного із піддослідні й співвідносить їх до конкретної мозкової активності.