Вплив шин на керування автомобілем: як це пов'язано

Шини – один з найважливіших компонентів, який має вплив на керування автомобілем. Від покришок залежить якість зчеплення з покриттям дороги, що безпосередньо впливає на стійкість та гальмівні властивості машини. Рішення, яку купити резину, потрібно ухвалювати при врахуванні умов експлуатації.

Сезонність покришок

Перше, на що необхідно звернути увагу – сезонність. Купити шини можна:

  1. Літні. Використовуються при середньодобовій температурі +7°C та вище. До складу гумової суміші входять жаростійкі компоненти, які захищають шини від деформацій під впливом високих температур. За холодної погоди їздові характеристики літніх шин різко знижуються, як і рівень безпеки для водія та оточуючих.

  2. Зимові. Встановлюються, коли середня добова температура опускається нижче +7 градусів. Резина для зимового сезону виготовляється з морозостійких елементів і відрізняється м'якістю, порівняно з літніми аналогами. Це забезпечує їй еластичність навіть при сильному морозі, що позитивно впливає на зчеплення із засніженими або зледенілими покриттями.

  3. Всесезонні. Автомобільну резину купити можна універсального типу. Виробники використовують компоненти для літнього та зимового сезону, з'єднуючи їх у єдину суміш. Але такі шини не здатні бути ефективними при жарі від +25°C або холодах -10 градусів і нижче. Та й експлуатаційний ресурс у них менший, ніж у сезонних покришок.

Вплив діаметра шин

На поведінку автомобіля впливає, якого розміру встановлені на шини диски. Чим більший діаметр покришки, тим краща стійкість забезпечується машині при швидкісній їзді. Купити диски необхідно, виходячи з діаметра гуми, який вказаний на її боковині. Наприклад, розмір шин 205/75 r18 вказує, що ковпаки потрібно шукати діаметром 18 дюймів.

На широких дисках збільшується ефективність гальмування. Але тут є і зворотній бік – шини з більшим діаметром менш маневрені і більш схильні до вигинів. При вході в повороти бажано скидати швидкість, на мокрій трасі їх варто проходити дуже повільно.

Склад резини

Великий вплив на керованість машиною має склад гумової суміші. Чим він м'якший, тим кращими будуть тяга і зчеплення, але при цьому такі покришки швидше зношуються. Навпаки, якщо шини купити з твердішою поверхнею, зчеплення буде трохи гіршим, але їхня зносостійкість на порядок вища.

Внутрішній тиск шин

Кожну шину варто підкачувати до того рівня, який вказано виробником. Від нестачі тиску всередині збільшується тертя резини від контакту з покриттям, через що вона сильніше нагрівається. Це пришвидшує зношування і робить скати більш уразливими до пошкоджень.

Надлишковий тиск призводить до погіршення здатності згинатися при їзді по нерівних дорогах. Це позначається не тільки на зниженні продуктивності самих шин, але й негативно впливає на елементи підвіски авто.

Виробник автомобільних шин

Цей фактор – один із найважливіших. Шини діляться на три сегменти:

  1. Бюджетні – моделі не найпрестижніших брендів.

  2. Середній клас – зазвичай, це резина азіатських виробників, багато з яких демонструють схожі показники, як покришки найкращих компаній.

  3. Преміум – продукція гігантів шинної галузі. Найдорожчі за ціною, але й їздові характеристики відповідні. 

Для кожного водія на першому місці завжди має стояти безпека на дорозі. Щоб її забезпечити, необхідно вміти правильно підбирати шини з огляду на різні фактори. Це дозволить купити резину, на якій керувати машиною буде набагато легше.