Симптоми печії можуть включати в себе відчуття печіння та неприємного смаку, які виникають після прийому їжі (1). Ці симптоми печії можуть бути небезпечними, особливо якщо супроводжується виснаженням, блюванням або болем у животі. Розберемось, яка їжа може викликати печію і як боротись з цим станом.

Яка їжа викликає печію

Існує кілька видів їжі, яка може викликати печію у деяких людей. Які продукти викликають печію найчастіше, розкажемо докладно:

  • Жирна їжа - жирна їжа може затримуватися в шлунку і стимулювати вироблення жовчі. Це може призводити до збільшеного тиску в шлунку і спричиняти печію;
  • Кислі фрукти - наприклад, цитрусові або ягоди можуть містити кислоту, яка може подразнювати стінки шлунку і спричиняти печію;
  • Гостра їжа - приправи та гострі страви можуть подразнювати стінки шлунку і спричиняти неприємне відчуття печії (2);
  • Шоколад - шоколад може розслабляти сфінктер між стравоходом та шлунком, а це може спричиняти рефлюкс кислоти і печію.

Печія є реакцією організму на подразники, які ми споживаємо. Зазвичай, печія є досить поширеною проблемою і може бути обумовлена як харчовими звичками, так і фізіологічними чинниками, такими як наслідки старіння або вагітності. Хронічна печія може бути ознакою гастроезофагеального рефлюксу або виразок шлунка.

Як боротися з печією

Загалом, найкращим способом допомогти собі при печії є менше споживання продуктів, які спричиняють симптоми, та робота з лікарем, щоб знайти відповідну терапію. Ось декілька рекомендацій:

  • Змініть свою дієту - уникати споживання гострої, жирної або кислої їжі, що може стимулювати печію (3);
  • Їсти меншими порціями - споживання менших порцій їжі може допомогти уникнути перевантаження шлунку та зменшити ризик печії;
  • Уникайте переїдання перед сном – не лягати спати протягом 2-3 годин після їжі. Це може допомогти підтримувати шлунок у вертикальному положенні та зменшити ризик печії.

Вживайте препарати Ренні - препарат Ренні є ефективним засобом легкого та швидкого полегшення від печії. Він містить антацид, який швидко нейтралізує надлишок кислоти в шлунку, забезпечуючи швидке заспокоєння.

Переваги препарату Ренні

Ренні починає діяти через декілька хвилин після прийому, що забезпечує швидке полегшення від печії. Антацид у складі лікарського засобу нейтралізує надлишок кислоти в шлунку, зменшуючи інтенсивність печії.

Ренні доступний в таблетковій формі, що робить його зручним для вживання навіть під час подорожі, має мінімальні побічні ефекти та може бути безпечно вжитий за необхідності.

У разі тривалої або загостреної печії рекомендується звернутися до лікаря для отримання професійної консультації та діагностики. Лікар може визначити причину печії та призначити необхідну терапію для полегшення симптомів.

Література

1. Ang, D., Sifrim, D., & Tack, J. (2008). Mechanisms of heartburn. Nature clinical practice. Gastroenterology & hepatology, 5(7), 383–392. https://doi.org/10.1038/ncpgasthep1160

2. Rajaie, S., Ebrahimpour-Koujan, S., Hassanzadeh Keshteli, A., Esmaillzadeh, A., Saneei, P., Daghaghzadeh, H., Feinle-Bisset, C., & Adibi, P. (2020). Spicy Food Consumption and Risk of Uninvestigated Heartburn in Isfahani Adults. Digestive diseases (Basel, Switzerland), 38(3), 178–187. https://doi.org/10.1159/000502542

3. Heidarzadeh-Esfahani, N., Soleimani, D., Hajiahmadi, S., Moradi, S., Heidarzadeh, N., & Nachvak, S. M. (2021). Dietary Intake in Relation to the Risk of Reflux Disease: A Systematic Review. Preventive nutrition and food science, 26(4), 367–379. https://doi.org/10.3746/pnf.2021.26.4.367