Моторна олива старіє і поступово втрачає свої властивості, тому її потрібно періодично міняти. В процесі роботи двигуна автомобіля, зокрема спалювання пального утворюються побічні речовини — продукти згоряння і бруд, що забруднюють двигун. Це призводить до передчасного зносу деталей, перегрівання тощо. 

4czZhwaE8Yx7I_GAtqZR87w4uwwHWxrNl_xx-bxXOl5pJ8MbzkA67sKrz-ND0_YCsT-ye0-7Bec1rV9aeCOL40jVjTzKmOP288c2FPoZopop6i3aVIqUtdabu3ht_dI-f3OjzivTwQ3cpt5xgkWwsBc

Для запобігання цьому автомобілі оснащують спеціальним фільтром. Його завдання — утримувати частинки забруднень і металеві уламки від потрапляння в моторну оливу. Однак поступово фільтр зношується, тому його необхідно вчасно змінювати.

Як часто треба міняти масляний фільтр?

Масляний фільтр відіграє ключову роль у забезпеченні довговічності та надійної роботи двигуна вашого автомобіля. Не нехтуйте рекомендаціями щодо його заміни. Знайти оригінальні деталі для авто за доступною ціною можна на сайті сервісу КайфАвто.

Частота заміни масляного фільтра в автомобілі залежить від двох ключових факторів:

  • Рекомендації виробника — зазвичай рекомендують змінювати масляний фільтр разом із заміною моторної оливи. Це потрібно робити кожні 5 – 10 тис. кілометрів пробігу автівки. Звичайно, рекомендації дещо відрізняються залежно від бренду та моделі авто. Відкрийте інструкцію з експлуатації автомобіля, в ній зазначено марку, що відповідає вашому автомобілю, і клас якості оливи;
  • Інтенсивність експлуатації — якщо ви використовуєте авто в умовах, що сприяють швидшому забрудненню моторної оливи, а відповідно і масляного фільтра, краще не чекати нижньої межі норми. До таких умов можна віднести активну їзду містом з частини зупинками та стартами двигуна. 

Не слід нехтувати рекомендованими інтервалами заміни оливи та масляного фільтра. 

Чому важливо своєчасно міняти фільтр?

70XJYU8Tk-iMMDBA26geMz_2WqtOAF_8xT-Xoo987A2hU1AgxkxD1KwfZClWX3Us_ETitfptd_WdpDOxj6JFBUPyWKT95af4XlZpAWHqr9lHCAGtqzkaMW98H8fRV7tmPLZq3_iV_SxxmZGbz-29dRc

По-перше, старий і забруднений масляний фільтр може призвести до зниження якості моторної оливи. Як наслідок — передчасний знос двигуна і зниження його ефективності.

По-друге, переповнений масляний фільтр може не впоратися із затримуванням забруднень, що призведе до засмічення масляних каналів двигуна, що може спричинити підвищення тиску в системі.

По-третє, засмічений фільтр не може пропускати в достатній кількості оливу. Це призведе до нестачі мастила в системі двигуна. Як наслідок — перегрівання, зношування та пошкодження деталей.

Масляний фільтр — це непомітна, але критично важлива частина автомобіля. Дотримання рекомендацій виробника щодо заміни цієї деталі забезпечує надійне функціонування двигуна, збільшує термін його служби та підтримує оптимальний стан моторної оливи.