Ера смартфонів принесла за собою ще і масовий перехід користувачів від інтернет-сайтів до мобільних додатків, які стали невід'ємним супутником життя кожного користувача. За допомогою них українці сьогодні стежать за новинами, спілкуються, замовляють таксі та їжу, а також здійснюють будь-які інші покупки. У порівнянні з минулими роками перша трійка найпопулярніших додатків повністю оновилась, проте змінилися і звички користувачів.
Акцент на соціальні мережі та спілкування
Рік від року на вподобання українців щодо вибору мобільних додатків впливає розвиток сучасних технологій та події у світі. Одна тенденція залишається незмінною - загальна кількість мобільних додатків збільшується, що призводить і до збільшення їх кількості в окремо взятому смартфоні. Наявність додатка сьогодні є чи не обов'язковим атрибутом для бізнесу, а їх встановлення часто супроводжуються різноманітними заохоченнями. Наприклад, така практика особливо поширена в індустрії азартних розваг - встановлюючи ельслотс додаток, гравець може отримати окремі види бонусів.
Попри збільшення кількості додатків, українці мають власних фаворитів, якими користуються найчастіше. ТОП-5 мобільних додатків станом на кінець 2023 року за даними SimularWeb виглядає наступним чином:
- Tik Tok;
- Telegram;
- Instagram;
- Viber;
- Нова Пошта.
Як бачимо, в пріоритеті в українців залишається спілкування - одразу дві позиції у рейтингу займають месенджери. Окремо варто зазначити популярність Telegram, який ще два роки тому суттєво поступався Viber, проте за короткий період зумів перетворитися зі звичайного месенджера на справжній новинний портал зі своїми каналами та групами.
Популярність додатка Нової Пошти також очевидна - повномасштабна війна призвела до масового переміщення населення в тому числі і у межах країни та розʼєднала тисячі родин, тож пошта залишається незамінним засобом зв'язку не лише для бізнесу.
Середньостатистичний смартфон українця
Виходячи з першої двадцятки найпопулярніших мобільних додатків за кількістю завантажень у 2023 році, можна відтворити типовий смартфон українського користувача. На ньому обов'язково будуть присутні декілька популярних месенджерів - окрім названих Telegram та Viber високою популярністю користуються WhatsApp та Signal. Останній після початку війни набув статусу “одного з найбезпечніших”.
Керують фінансами українці за допомогою додатків Приват24, Ощадбанку та МоноБанку. Досить високий рейтинг у додатку “Дія” - він розташувався на 10 місці, причому значно покращив свою позицію протягом року. Очевидно, завдяки додаванню нових важливих соціальних функцій. На жаль, сьогодення змушує українців слідкувати ще й за повітряними тривогами - відповідний додаток на 13 місці. Для купівлі товарів в інтернеті українці найчастіше використовують додатки Prom.ua та AliExpres - вони на 8 та 12 місцях відповідно.
У порівнянні з 2022 роком деякі мобільні додатки суттєво втратили свої позиції. Наприклад, тогорічна пара лідерів Chrome та Gmail опинилися аж на 14 сходинці, а Facebook втратив одразу 6 позицій і тепер 11-й. Найпомітніший стрибок здійснив Tik Tok - ще минулого року додаток посідав 16 місце у рейтингу.