Дезінфекція поверхонь – це важливий етап боротьби з інфекціями. Така процедура може проводитись у різних установах — громадських місцях, освітніх та медичних закладах. І багато де порядок її проведення регламентується внутрішніми рекомендаціями та нормативними актами. Але для того, щоб дезінфекція була ефективною, насамперед важливо використовувати якісні засоби для дезінфекції поверхонь.
Часті помилки під час проведення дезінфекції
Проста дезінфекція поверхонь нерідко проводиться з помилками, які зводять ефективність цієї процедури до мінімуму. Серед поширених порушень технології:
- неправильний вибір дезінфектантів — не слід вважати, що вони однакові;
- порушення техніки застосування – потрібно обов'язково ознайомитись з інструкцією до засобу;
- порушення техніки розведення концентрату - вона також описується в інструкції;
- просушування оброблених поверхонь, наприклад, сухими паперовими рушниками.
Способи проведення дезінфекції поверхонь
Існує два основних методи обробки поверхонь для досягнення дезінфекційного ефекту: протирання та зрошення. Перший має на увазі протирання ганчіркою (текстилем), змоченою в розчині дезінфектанта, наприклад, Вернедор або Вірапав. Протирання зазвичай застосовують стосовно до:
- поверхонь приміщення (починаючи від підлоги та стін і закінчуючи дверима та стелею);
- поверхонь меблів - горизонтальних та вертикальних;
- сантехніки;
- деякого обладнання - професійних приладів чи техніки.
Існують дезінфектори, які дозволяють не тільки знищити патогенні мікроорганізми, а й усунути забруднення. Наприклад, Чистолайн Універсал містить комплекс дезінфекційних і мийних компонентів.
Важливо враховувати, що будь-який засіб для дезінфекції може вимагати очікування певний час після нанесення (ця інформація вказується в інструкції), після чого поверхні можуть промиватися чи ні.
Ще існує група засобів, які можуть використовуватися для експрес-дезінфекції, наприклад Манорм Експерт або Нор-Експрес. Вони продаються в готовому вигляді (не вимагають розведення) та можуть використовуватися як для протирання, так і для зрошення поверхонь.
Якщо говорити про дезінфекцію шляхом зрошення, то їй віддають перевагу в таких ситуаціях:
- коли є необхідність обробки значної площі;
- якщо потрібно дезінфікувати маленькі та/або важкодоступні місця.
Однак варто враховувати, що розпилення може призводити до подразнення дихальних шляхів та очей. Тому виконувати таку дезінфекцію необхідно у спеціальних засобах індивідуального захисту, до яких належать окуляри, рукавички та спеціальний одяг.
Вибираючи засоби для дезінфекції, необхідно насамперед враховувати призначення таких товарів та особливості їх застосування. Фахівці рекомендують віддавати перевагу продукції перевірених брендів, які спеціалізуються на виробництві дезінфектантів, засобів для хімічної стерилізації, побутової хімії та ін. Саме до таких компаній належить українська фірма MDM Group, яка пропонує до уваги покупців широкий асортимент високоякісних товарів для підтримки чистоти та збереження здоров'я.