Огірок — культура, що прекрасно вегетує як у відкритому ґрунті, так і в теплицях. Якщо планується отримати товарну продукцію для продажу, тоді варто садити рослини у зведених спорудах, де будуть створені сприятливі умови. Використання посадкового матеріалу з гарним генетичним потенціалом — це запорука успіху. Саме таке насіння пропонує придбати садовий центр WestGard. Самозапильні огірки дають гарний урожай у теплицях, де комахи не мають доступу до рослин, бо саме вони переносять пилок, забезпечуючи утворення плодів із квіток жіночого типу.
Особливості культивації партенокарпічних гібридів
Коли є вибір, яке насіння вибрати для посадки, овочівники надають перевагу тому, що дасть добрий врожай. Огірки самозапильних сортів вирощують із середини минулого століття. За цей час було виведено багату кількість гібридів із різними технічними характеристиками та удосконалена агротехнологія догляду за ними. Зовсім не обов’язково висаджувати партенокарпічні сорти лише в теплицях, вони добре ростуть і у відкритому ґрунті. Це надає городникам безліч переваг:
- висока врожайність;
- гарні смакові якості плодів;
- запилення квіток без участі бджіл та джмелів, незалежно від погодних умов;
- можливість вирощування як на грядах, так і в спорудах закритого ґрунту;
- стійкість до типових захворювань культури.
Насіння самозапильних огірків підходить як для посадки в ґрунт навесні, коли настануть сприятливі умови, так і для вирощування розсади. Це значно прискорить термін збору першого врожаю. Кущі огірків, що самозапилюються, потрібно формувати. Видаляються зайві паростки, щоб уникнути перенавантаження рослин. На стеблі буде з’являтись велика кількість квіток жіночого типу, з яких утворяться та дозріють плоди.
Знайомство з новим сортом
Гібрид Гектор дає урожай шляхом самозапилення. За терміном дозрівання належить до ранньостиглих сортів. З грядки площею 1 м2 вдається зібрати до 6 кг огірків із ніжною соковитою м’якоттю. Їхня вага досягає 90–100 г, довжина плоду — до 12 см. Сорт підходить для вирощування з метою реалізації. Овочі добре переносять транспортування та не псуються тривалий час під час зберігання. Плоди годяться для вживання у свіжому вигляді, соління та консервування.
Сорт вже став доволі популярним. Це зовсім не дивно, бо овочівники надають перевагу посадковому матеріалу голландської селекції. Таке насіння має гарну схожість, з нього виростають міцні рослини, що мають імунітет до типових хвороб. Дотримання агротехнічних технологій, характерних для партенокарпічних гібридів, дає змогу отримувати гарні врожаї кожного сезону. Вирощувати самозапильні огірки вигідно цілий рік у теплицях. Задля цього підтримується потрібна температура, вологість повітря та ґрунту, забезпечуються освітлення та вентиляція, здійснюється підживлення органічними та мінеральними сполуками.