Основне завдання автомобільного GPS-трекера - визначати координати об'єкта, що рухається. При підключенні пристрою до сервера моніторингу можна віддалено отримувати інформацію про переміщення транспортного засобу, людини, тварини, вантажу та інше. Крім цього, за допомогою трекера можна визначити маршрут пересування за попередній період часу, місце та час зупинок.
Сьогодні на ринку телематичного обладнання можна зустріти широкий вибір моделей трекерів, що відрізняються різним набором функцій. Більшість з них оснащена:
Тривожною кнопкою.
Ця опція дозволяє оперативно подати сигнал SOS власнику/диспетчеру, наприклад, при нападі бандитами та в інших надзвичайних ситуаціях. Під час монтажу трекера в установках вказується номер, на який у разі потреби надсилається тривожне повідомлення.
Датчик удару.
За допомогою такої функції можна дистанційно визначити дорожньо-транспортну пригоду, розбиття скла, початок руху, сильний удар чи тряску. Щоб виключити помилкове спрацювання, можна в індивідуальному порядку налаштувати чутливість датчика.
Температурним датчиком.
У разі транспортування вантажу, для якого важливе дотримання температурного режиму, стане в нагоді GPS трекер, у якому встановлено датчик температури. Як варіант, датчик температури, як окремий прилад, можна підключити дротовим або бездротовим шляхом до GPS-трекера.
Мікрофон.
Автомобільний трекер з цією функцією дозволяє власнику транспортного засобу або диспетчеру здійснювати приховане прослуховування в салоні. У деяких моделях зв'язок може бути двостороннім.
Створення геозон.
На електронній карті задається територія, при перетині якої передається повідомлення на мобільний пристрій власника або диспетчера.
Контроль рівня палива у баку.
Щоб контролювати залишок ПММ у паливному баку, слід крім трекера встановити датчик рівня палива. Пристрій із заданою періодичністю здійснює збір даних, після чого передає їх на трекер, а той у свою чергу на сервер, потім оброблена інформація відображається в персональному кабінеті користувача.