Чимало школяриків хоча б раз замислювались над тим, чи варто їм розпочати вчитися так гарно, щоб стати відмінником. Ми бажаємо, щоб кожен читач досяг найвищого рівня в навчанні - бо якщо сьогодні школярик докладає достатньо зусиль, то завтра він стане освіченою людиною та зможе побудувати успішну кар'єру. А можливо й досягти в своїй діяльності висот світового масштабу - наприклад, винайти ліки для хвороб, котрі в наші часи ще вважаються невиліковними. Але для цього кожному школярику варто визначити для себе найулюбленіші предмети - ті, котрим він бажає присвятити найбільше часу.
Знати все неможливо, але вивчати необхідне - потрібно
З одного боку, є такі дисципліни, без вивчення котрих неможливо загалом стати достатньо освіченим та вступити до вищого навчального закладу. До них належать, наприклад, українська мова та математика. З іншого, добре знати всі предмети без винятку неможливо - заради вивчення однієї дисципліни доведеться поступитися іншою.
Часу на те, щоб знати всі предмети досконало, завжди не вистачає. Саме тому, до речі, в деяких випадках сучасні школярі віддають перевагу готовим домашнім завданням. Бо розв'язник завжди допоможе в навчанні - наприклад, у гдз українська мова 5 клас є величезна кількість пояснень для учнів та їх батьків. З решником можна і повторити ще раз той матеріал, який школярик почув на уроці, і зробити домашнє завдання швидше.
Вміння спілкуватися важливіше за оцінки
До того ж багато школяриків бажають вчитися на відмінно тільки для того, щоб отримувати похвалу. Але бути ідеальним для інших людей завжди неможливо, бо тут проблема полягає не в досягненнях, а в відносинах. І тому якщо дитина має синдром відмінника, то варто звернути увагу на те, чи задоволена вона своїм спілкуванням з друзями та однокласниками.
Високі бали не допоможуть в тому, щоб навчитися дружити та підтримувати добрі відносини з іншими - тут потрібно розвивати в собі такі якості, як вміння слухати та розуміти інших, будувати довіру та взаєморозуміння. І навички спілкування насправді є не менш важливими, аніж отримання високих оцінок. Бо саме вони допомагають нам встановити добрі стосунки з іншими людьми, набути вміння вирішувати конфлікти тощо. Набагато важливіше бути щасливим та задоволеним не лише навчальними досягненнями, а й також якістю самого життя. Школяриків та підлітків це стосується в першу чергу - бо саме в цьому віці людина вчиться бути гідною частиною суспільства.