Перший прикорм – важливий етап у розвитку дитини. Але, навіть тут існує достатньо міфів, яким деякі мами продовжують вірити. Хоча їх давно спростували педіатри, вони все одно продовжують передаватися з покоління в покоління, створюючи хибні уявлення про прикорм. У статті розберемо найпопулярніші з них і спростуємо.
Міф 1. Прикорм можна починати в місяць.
Оскільки травна система дитини ще не має достатньої кількості ферментів, подібне робити категорично заборонено. Прикорм потрібно починати у віці 4-6 місяців, орієнтуючись на навички малюка.
Міф 2. Не можна давати фруктові пюре доки не були введені каші або овочеве пюре.
Педіатри вважають інакше. Бо, по суті, особливої різниці немає, єдине, до фруктів потрібно ставитися з обережністю, бо вони часто стають причиною алергій, а фруктова кислота може подразнювати стінки шлунка, спричиняючи кольки та розлади.
Міф 3. Поява висипань і алергічних реакцій на нові продукти вважається нормою.
Ніщо з цього не вважається ознакою адаптації організму. Висип або алергія – реакція на певний компонент і привід для звернення до педіатра для з'ясування причин і перегляду раціону.
Міф 4. Для поліпшення смаку прикорму потрібно використовувати цукор, сіль, мед.
У дітей смакові рецептори розвинені набагато краще, ніж у дорослих, тому навіть прісна їжа для них має виражений смак. Плюс, це сприяє формуванню вподобань дитини щодо їжі, бо вона її пізнає через просте розмаїття. Малюкам до року взагалі не рекомендується давати сіль, а цукор, мед та інші підсолоджувачі потрібно вводити якомога пізніше.
Міф 5. Якщо дитина відмовилася від продукту, варто підмішувати його в той, що сподобався малюкові.
Обман буде розкрито, а довіру до батьків буде підірвано. Плюс, подібне може призвести до відмови від їжі та розладу харчової поведінки.
Міф 6. Прикорм починається з соків.
Тут варто врахувати те, що в складі концентрована фруктова кислота і велика кількість цукру. Тому прикорм із них починати не можна, та й до року, соки дитині давати не рекомендується.
Міф 7. Коров'яче молоко обов'язково має бути в прикормі.
До першого року життя малюка про подібний продукт краще забути, бо шлунково-кишковий тракт крихітки ще не готовий до його засвоєння. При досягненні року, можна спробувати давати невеликими порціями, разом з Мамалаком (про добавку Мамалак детальніше тут).
Міф 8. У прикормі обов'язково мають бути сушки, печиво, сира морква, бо дітям потрібно "почухати ясна".
Це може бути дуже небезпечним, бо подібне призводить до задухи. Подібні продукти не варто давати доти, доки не вилізуть усі зуби й дитина не навчиться нормально жувати.
Міф 9. З початком прикорму потрібно припиняти грудне вигодовування/перестати давати суміш.