Те, чи є біде у ванній кімнаті, залежить від країни. У деяких культурах біде все ще є важливою частиною інтимної гігієни, хоча його присутність зменшилася, особливо в будинках з маленькими ванними кімнатами. У цих випадках можна, наприклад, вибрати системи, інтегровані в туалети.

І біде, і змішувачі для біде значно вдосконалилися, щоб краще задовольняти потреби користувачів.

Як вибрати змішувач для біде?

Змішувач для біде, він же гігієнічний змішувач для біде або гігієнічний душ, відноситься до різних мийних систем для інтимної гігієни. Щоб зробити правильний вибір змішувача для біде, важливо знати різні варіанти, доступні на ринку, і те, як вони можуть допомогти вам заощадити енергію та воду. Оскільки чистка та догляд за цими пристроями однаково важливі, ось кілька корисних порад.

Одноважільний або двоважільний змішувач для біде?

Як одноважільні, так і двоважільні змішувачі для біде мають свої переваги, тому вибір буде в основному питанням переваг.

Одноважільні змішувачі для біде дуже практичні, оскільки дозволяють регулювати потік і температуру води за допомогою однієї ручки. Просто піднімайте та опускайте його, щоб регулювати потік, і рухайте вліво або вправо, щоб додати гарячу або холодну воду відповідно. Купити такі змішувачі в Україні досить просто, так як вони найбільш поширені.

Двоважільні змішувачі для біде мають ручку для регулювання холодної води та іншу для гарячої води. Ця фурнітура є найпростішою і дешевою на ринку. Однак вони менш практичні, оскільки користувачеві доводиться використовувати обидві руки, щоб правильно відрегулювати воду. Іншим недоліком цих змішувачів є те, що для досягнення потрібної температури потрібно більше часу, оскільки потік холодної та гарячої води потрібно регулювати окремо, що призводить до певних втрат води.

Що варто знати про гігієнічний душ?

Гігієнічні душі - це ручні душі, які підключаються шлангом до змішувача, встановленого на стіні біля унітазу. Оскільки струмінь води можна направляти абсолютно вільно, вони полегшують інтимну гігієну, а також миття ніг і навіть прибирання туалету. Найбільшим недоліком цієї системи є те, що вона має високі витрати на встановлення через необхідні монтажні роботи. Існують гігієнічні душі з ручним увімкненням простим змішувачем і з електронним увімкненням за допомогою панелі керування або водонепроникного електричного вимикача, встановленого на стіні біля змішувача.

Що потрібно знати про вбудовані змішувачі для туалетів?

Ці пристрої відомі під різними назвами, зокрема унітази-біде, унітази зі змивом, інтегровані унітази-біде, розумні унітази та електронні сидіння унітазів. Вони складаються з сидіння унітазу з вбудованою системою миття. Це рішення, що економить простір порівняно з традиційним біде, і не потребує монтажних робіт, тому вартість монтажу нижча, ніж гігієнічний душ. Насадка для води може бути фіксованою або рухомою і розташована збоку або на спинці сидіння. Деякі моделі використовують вертикальний струмінь води, інші – діагональний. Вони можуть базуватися на одноважільній системі або двоважільній системі для регулювання температури води. Вони з'єднуються з трубою, що подає воду в бачок, за допомогою Т-подібного фітинга.

Що варто знати про змішувачі для біде з поворотним виливом?

Перевагою аераторних змішувачів з поворотними сферичними підшипниками є те, що водяний струмінь можна направляти на очищувану площу. Ці змішувачі з одним або двома важелями можна використовувати для регулювання температури води, що робить інтимну гігієну набагато комфортнішою.

З якого матеріалу змішувач для біде кращий?

Корпус змішувачів для біде, як правило, виготовлений з металу: латуні або нержавіючої сталі, але існує широкий вибір гігієнічних змішувачів з інших матеріалів. Краще надавати перевагу латуні або нержавійці. Крім того корпус змішувача може мати різноманітні види покриттів. Найпоширенішим є хромований, з полірованим або блискучим покриттям. Але ви також можете вибрати модель з латуні або міді, якщо хочете надати своїй ванній кімнаті ретро-вид.

Як чистити та доглядати за змішувачами для біде?

Важливо чистити змішувач для біде принаймні раз на тиждень, щоб усунути будь-які бактерії, які могли там накопичитися. Під час гігієнічного прийняття душу не забудьте ретельно очистити ручку та злив душу, оскільки там накопичується бруд та бактерії. Для цього можна використовувати антибактеріальні серветки або вологу губку з відповідним миючим засобом.

Що стосується технічного обслуговування, ви повинні регулярно перевіряти стан клапанів, ущільнень і трубок і, якщо ви виявите витік води, якнайшвидше відремонтуйте його.