Під час вагітності жінкам призначають аналіз, який виявляє збудників, що можуть спричинити неабияку шкоду майбутній матері та плоду. TORCH-інфекції викликають запальні захворювання та спричиняють патології. Абревіатура складається з перших літер назв недуги:
- Toxoplasmosis (збудник токсоплазмозу). Основними шляхами зараження є вживання м’яса з кров’ю, контакт із фекаліями хворих тварин або потрапляння патогену в організм із ґрунту. Має легкий перебіг або зовсім не проявляється симптомами, проте викликає серйозні вади у ненародженої дитини: аномалії слуху, зору, розумову відсталість.
- Other (збудники інших інфекцій: сифілісу, вітряної віспи, ВІЛ, гепатиту B, парвовірусу). Зараження вірусами може відбутися різними шляхами: повітряно-крапельним, статевим, при контактуванні з кров’ю інфікованого. Для плоду такі хвороби у матері можуть призвести до вад розвитку, передчасної появи на світ або втрати життєздатності.
- Rubella (збудник краснухи) потрапляє в організм вагітної повітряно-крапельним шляхом. Вагітна відчуває симптоми, які характерні для респіраторного захворювання, може з’явитись висип. Проникнення інфекції до плоду спричиняє глухоту, катаракту, розумові відсталість, патології серця.
- Cytomegalovirus (збудник цитомегаловірусу). Зараження відбувається при контакті з біологічними рідинами хворого: слиною, кров’ю, сечею, грудним молоком. У жінки воно не викличе появу гострої симптоматики, проте малюк народиться з вадами, які значно порушуватимуть якість його життя.
- Herpes simplex Virus (збудники герпесвірусів). Вони вражають організм статевим шляхом та через контакт із біологічними рідинами інфікованої людини. У майбутньої матері хвороба проявляється висипаннями, що спричиняють біль та дискомфорт. Ураження плоду призводить до патологій нервової системи, очей та шкіри.
Жінка, яка планує народити дитину, має подбати про збереження власного здоров’я та вжити заходів, щоб запобігти інфікуванню патогенами. Перевірити наявність TORCH-інфекцій пропонує медичний центр «Санте» https://www.clinica-sante.ua/. Дослідження в клініці дають точні результати.
Діагностика TORCH-інфекцій
Інфекційні агенти виявляються при проведенні серологічних досліджень. У разі зараження в крові виникають антитіла IgG та IgM, які можна дослідити. Полімеразна ланцюгова реакція — це метод сучасного аналізу в лабораторіях. Він базується на виявленні ДНК-збудника в біологічних зразках. У разі інфікування матері призначається лікування, обстежується стан плоду. Найінформативнішим способом є ультразвукова діагностика.
Профілактика як найдієвіший спосіб вберегтися від хвороб
У період планування вагітності жінки можуть пройти вакцинацію, щоб захиститись від краснухи. Дієвим захистом від токсоплазмозу є регулярні гігієнічні процедури: ретельне миття рук після контакту з котами, чистка лотка домашнього улюбленця в гумових рукавичках. Надягати їх варто під час виконання робіт у саду, на городі, при пересаджуванні кімнатних квітів. Усуває ризики достатня кулінарна обробка м’яса за технологією.
Захищені статеві акти — це чинник збереження здоров’я матері та майбутньої дитини. Використання презерватива запобігає поширенню TORCH-інфекції. У разі недотримання рекомендацій варто обстежитися з метою раннього виявлення захворювання. Невідкладне лікування значно знизить ризик розвитку вад у плода та виникнення ускладнень.