Залучення коштів – ризикова справа, що потребує ґрунтовного аналізу та обмірковування. Не в усіх випадках доречно брати позики, інколи їх реальна вартість суттєво перевищує ефект від отриманої з їх допомогою можливості. Проте не завжди й можливо взяти гроші в кредит. Основна перепона – це погана кредитна історія позичальника. Вона знижує рівень довіри до клієнта, роблячи його ризикованим та безперспективним для кредитора.
Перевірка платоспроможності та кредитної історії – основа для прийняття рішення щодо кредитування, як банком, так і мікрофінансовими установами. Хоча другі й вважаються більш лояльними та невибагливими до своїх клієнтів. Ці два параметри визначаються кредиторами у будь-яких випадках – для великих цільових кредитів та дрібних онлайн-кредитів на карту.
Фінансові експерти радять клієнтам з поганою кредитною історією звертатися одразу до МФО, щоб не втрачати час на документальну тяганину з банками. Проте є дієві способи, як покращити свої шанси на успіх саме для банківського кредитування. Зокрема, Юнекс Банк ретельно підходить до фінансової оцінки потенційних позичальників, аналізуючи не лише фактичну кредитну історію, а й фінансову поведінку особи в цілому. Це допомагає розгледіти реальні причини кредитних порушень у минулому та відповідальне ставлення до своїх зобов’язань у поточному періоді.
Найперше, що потрібно зробити з метою покращення свого кредитного іміджу – це виплатити всі прострочені позики. Відсутність відкритих кредитних ліній додає банку впевненості у платоспроможності позичальника, відсутності у нього додаткових причин для невиконання своїх нових зобов’язань.
Фінансова поведінка охоплює не лише кредити, а й звички управління своїми доходами. Регулярність надходжень, напрями витрат, використання овердрафту за дебетовою карткою або кредитної лінії надає цілісну картину щодо фінансового стану та благонадійності позичальника.
Якщо потрібно виправити кредитну історію, починати варто з малого. Відсутність досвіду кредитування так само негативно впливає на рішення банку щодо видачі позики, як і порушення кредитних договорів. Тому, для отримання значної суми у перспективі, для початку можна оформити кредитну картку з лімітом та користуватися нею із чітким дотриманням умов: регулярно витрачати кошти та гасити заборгованість протягом кількох місяців. З огляду на минулі порушення, стартовий кредитний ліміт напевне буде невеликим, проте поступово банк збільшуватиме його, зважаючи на чітке дотримання строків та правил користування.
Після цього можна переходити до оформлення заявки на онлайн-кредит. Дистанційне оформлення без документального супроводу – це водночас зручно та складно. Друга теза пояснюється відсутністю прямого контакту з кредитним менеджером, що приймає рішення щодо позики та можливості надання додаткових аргументів на свою користь. Запит на кредит на картку подається у вигляді короткої анкети, у якій позичальник зазначає лише своє ім’я, номер ІПН та паспортні дані. За ними банк перевіряє кредитну історію та поточний фінансовий стан (переважно через оцінку працевлаштування та рівень доходів).
Саме тому потурбуватися про свій кредитний імідж доречно заздалегідь до запиту на онлайн-кредит. Можливо такий шлях довший, ніж співпраця з дрібними МФО, проте надійніший та перспективніший для поступового покращення свого фінансового стану та отримання великого цільового кредиту.