На перший погляд здається, що вибрати шкільні зошити чи альбом для малювання дуже легко. Однак, щоб не допустити помилок у виборі, важливо враховувати деякі нюанси, оскільки це надалі вплине на процес навчання та здоров'я дитини.
Рекомендації щодо вибору зошитів до школи
Такий шкільний атрибут як зошит використовується з першого класу. Купити шкільні зошити оптом на кілька років наперед – це відмінне рішення, адже дозволяє заощадити. Однак перестаратися не варто, оскільки в міру дорослішання дитини їхній тип змінюється. Наприклад, учням молодших класів потрібні зошити на 12 аркушів, середніх – на 18-24 аркушів, старших – на 36 та 96 аркушів. Правильно підібрані зошити дозволяють полегшити навчальний процес та знизити вагу портфеля.
На що слід звернути увагу, вибираючи зошит школяру?
- Колір паперу. Занадто білі та жовті листи у зошиті негативно впливають на зір. Оптимальний відсоток білизни – 82%.
- Щільність паперу. Занадто тонкі листи будуть рватися і продавлюватися приладдям, що пише. Оптимальним показником щільності шкільного зошита є 55-75 г/кв.м.
- Линівка. Лінії у зошиті не повинні бути надто яскравими, але при цьому залишатися чіткими. В іншому випадку уникнути надмірної напруги очей не вдасться.
- Скоби. Як правило, листи шкільних зошитів з'єднані металевими скобами. При виборі цієї приналежності рекомендується звернути увагу на їхнє щільне прилягання, інакше конструкція розпадеться в процесі експлуатації.
- Обкладинка. Ідеальним матеріалом для обкладинки шкільного зошита є крейдований картон, кути якого мають круглу форму. Такі вироби мають тривалий термін служби, а куточки менш зношуються.
- Дизайн. Зошити кольорові високої якості приваблюють дітей різного віку. Наприклад, молодшим школярам підходять варіанти із зображеннями мультяшних героїв і тварин, машин та інше. А ось старшокласники віддають перевагу більш стриманому дизайну.
Рекомендації щодо вибору альбомів для малювання до школи
Альбоми для малювання в Україні входять до списку обов'язкового шкільного приладдя для учнів молодших та середніх класів. На що слід звернути увагу батькам?
- Формат. Стандартним розміром для шкільних занять є А4, хоча формат А3 та А5 також можна зустріти у продажу та мають невеликий попит.
- Щільність паперу. Рекомендована щільність аркушів в альбомі для малювання – 160-200 г/кв.м. Такий показник дозволяє створювати малюнки олівцями, крейдою, фломастерами та фарбами, не побоюючись за те, що частина малюнка перенесеться на сусідні листи.
- Палітурка. Сьогодні є кілька способів скріплення альбомних листів – пружина, скоби, перфорація, клей. Найнадійнішим варіантом є пружина та перфорація, оскільки це дозволяє зручно перевертати листи та безпечно видаляти їх при необхідності, не пошкоджуючи сусідні.
- Кількість аркушів. Чим старша дитина і більше у неї любові до малювання, тим товще має бути альбом. Тонкі варіанти підходять для дошкільнят, молодшим школярам – на 12-25 аркушів, учням середніх класів – до 50 аркушів.
- Обкладинка. Як і зі шкільними зошитами, найпрактичнішим матеріалом обкладинки є крейдований картон, який ускладнює деформування виробу при інтенсивній експлуатації.
Важливо! Шкільне приладдя має бути виготовлене з безпечних матеріалів. Наявність токсичного їдкого запаху є ознакою продукції низької якості, здатної викликати алергічну реакцію у дитини.