Кухонний робочий сектор включає в себе багато важливих елементів інтер'єру, але однією з найбільш функціональних зон залишається мийка. Вона задіюється господарями під час будь-яких процесів готування. Розморожування продуктів, чистка посуду, промивання овочів і фруктів – все це проходить за допомогою раковини. Ось чому при виборі даної конструкції важливо приділити увагу не тільки її зовнішньому вигляду, але і експлуатаційно-технічним характеристикам. Якщо ви грамотно підійдете до вирішення цього питання, то мийка стане вашою вірною помічницею.
Придивіться до матеріалу
Сьогодні мийки виготовляють з самих різних типів матеріалу. Розглядати всі варіанти сенсу немає, адже затребувані у пересічних споживачів всього два види конструкцій. Так, перший варіант – гранітна мийка. Це не тільки стильна, але і вельми практична конструкція. Вона здатна витримати різні механічні та хімічні впливи, перепади температур. На поверхні такої мийки не утворюється нальоту, вона не шумить, коли йде вода. Як бачите, це один з найбільш практичних типів мийок. З нею вам не доведеться витрачати час на відмивання чаші – кам'яна фактура завжди виглядає акуратно і презентабельно.
А що можна сказати про другий варіант? Це мийка з нержавійки. Це практичні, довговічні і бюджетні, але не досить естетичні. Хоча в дизайні хай-тек краще використовувати саме такий тип раковини – вони ідеально підходять під вимоги стилю. Але врахуйте, що на поверхні конструкцій з нержавіючої сталі швидко утворюється наліт, що змушує господинь регулярно очищати мийку за допомогою різних побутових засобів. Крім того, на такій мийці постійно видно патьоки від води, тому її доведеться ретельно протирати після кожного використання.
Важливі нюанси
При виборі мийки також треба врахувати її модель. Так, є накладні і врізні мийки. Останні практичніше, адже корпус їх захищений тумбою від бризок і бруду. Це означає, що вам не доведеться постійно протирати мийку з зовнішнього боку. До того ж, вам не потрібно переживати, що в стики між мийкою і робочою зоною потраплятимуть бризки і сміття.
Зверніть увагу і на наявність додаткових елементів. Наприклад, в мийці може бути передбачена друга чаша, допоміжні поверхні для просушування посуду. Деякі конструкції забезпечуються додатково коландером.
Ретельно підбирайте дозатори засобів і кухонні змішувачі для кухоної зони – важливо, щоб ці елементи були зручними в користуванні та максимально довговічними.