На майже 100 залізничних вокзалах відновили роботу «Пункти незламності»
На 96 залізничних вокзалах по всій території Україні запрацювали «Пункти незламності». Вони мають резервне електроживлення і доступ до Інтернету завдяки технології Starlink. В «Укрзалізниці» повідомили, що пункти обладнані усім необхідним для використання під час блекауту, передає інтернет-видання Дзеркало Тижня.
Зокрема, на вокзалах можна буде безкоштовно зігрітися та зарядити гаджети, заявили у пресслужбі компанії.
«Пункти незламності» працюють майже на всіх залізничних вокзалах, серед них у містах Херсон, Миколаїв, Краматорськ, Слов'янськ та інших населених пунктах.
Також у разі потреби в міста може виїхати Food Train - «поїзд-кухня», який може працювати у повністю автономному режимі від п’яти до семи діб і виготовляти понад 10 тисяч порцій їжі щодня.
Які є типи "Пунктів незламності"
В Україні є декілька категорій «Пунктів незламності»:
- Організовані місцевою владою та ДСНС. У цих пунктах є генератор, тепло, інтернет, чай/кава, аптечка.
- Організовані відповідальним бізнесом. Тут українці можуть, наприклад, безплатно підзарядити ґаджети.
- Магазини, аптеки, АЗС і відділення банків, які будуть працювати у разі відключення електроенергії. Однак не всі ці установи надають послуги з підзарядки девайсів.
Як знайти найближчий "Пункт незламності"
Для цього можна скористатися:
- мапою, де позначені всі точки;
- спеціальним чат-ботом у Telegram. Для цього відкрийте його та введіть свою адресу.
Сервіс відразу покаже найближчі «Пункти незламності». З його допомогою ви дізнаєтеся графіки їх роботи та про послуги, які там доступні.
У Мінреінтеграції зауважили, що адреси «Пунктів незламності» у населених пунктах поблизу лінії бойових дій не розголошуються з міркувань безпеки. Йдеться про Донецьку, Запорізьку, Харківську та Херсонську області. Дізнатися їх адресу можна в органах місцевого самоврядування, обласних і районних військових адміністраціях.
Також експерт міжнародної програми U-LEAD з енергоефективності Андрій Барулін розповів, як підготуватися до опалювального сезону, щоб у домівках було тепло.