Як почистити килими будинку до Нового року
Напередодні новорічних свят хочеться навести у будинку ідеальний порядок. Ми рекомендуємо винести на звалище все зайве та непотрібне, вимити вікна, навести лад у всіх шафах і, звичайно ж, почистити килими. Як це зробити в зимовий період без шкоди для покриття для підлоги — розповімо в статті.
Правила стандартного догляду
Довговорсові та коротковорсові килимові покриття вимагають регулярного догляду. У цьому випадку вони довго зберігають товарний вигляд та властивості. Фахівці рекомендують дотримуватись таких правил:
- Хоча б раз на тиждень використовуйте пилосос , щоб видалити бруд і частинки пилу, що скупчилися.
- Якщо виріб габаритний, мити під ним підлогу потрібно хоча б раз на місяць. Перш ніж укласти палас назад, підлогу добре сушать.
- Будь-які випадкові плями необхідно видаляти одразу. Застарілі забруднення забираються насилу.
- Якщо здійснили вологе чищення, добре просушіть килим. Для цього використовуйте систему опалення «тепла підлога», вмикайте на максимум радіатори, відкривайте вікна та двері, якщо погода тепла.
- За вологим покриттям намагайтеся не ходити, щоб уникнути деформації ворсу.
Порада: шовкові килими бажано віддавати на чищення професіоналам. А вироби з натуральних волокон - піддавати сухим методам очищення за допомогою засобів та обладнання, куплених у магазині Алло в Одесі .
Інструменти для чищення килима
Найоптимальніший варіант – це пилосос із функцією миття. Достатньо використовувати спеціальний шампунь або концентрований гель, щоб здійснити прання в домашніх умовах. Якщо такого побутового приладу немає, використовуйте цебро, жорстку щітку, губки та сухі ганчірки.
Приступаємо до чищення: популярні методи
Для упорядкування підлогового покриття з ворсу можна використовувати сіль, соду, оцет, нашатирний спирт, лимонну кислоту.
- Найпростіший спосіб очистити виріб від бруду та плям – використовувати харчову соду. Її розподіляють за килимовим покриттям, щіткою акуратно втирають у ворс і залишають на кілька годин. Потім усі видаляють за допомогою пилососа з використанням режиму високої потужності. Сода чудово розчиняє забруднення та виводить їх на поверхню. Цю ж процедуру можна зробити зі звичайною кухонною сіллю.
- Лимонна кислота та сіль. В цьому випадку по одній їдальні ложці кожного розводять в 1 л помірно теплої води. Готовий розчин заливають у пульверизатор і наносять на килим. Потім розподіляють губкою. Щіткою чистять килимове покриття за напрямком ворсу. Змивати такий засіб не потрібно. Через 30 хвилин можна прибрати зайву вологу сухими ганчірками і пропилісь килим.
- Чищення з господарським милом. Брусок труть на тертці. 5 г готової стружки розводять у 500 мл теплої води і потім наносять готовий розчин на палас. Через 10 хвилин мило змивають чистою водою. Процедуру повторюють до повного усунення плям та неприємного запаху. Єдиний мінус такого методу – сильне зволоження виробу. Килим потрібно буде добре просушити.
Порада: уникайте вологих методів чищення за наявності ламінату або паркету на підлозі. Або стеліть під виріб щільну велику клейонку.