• Головна
  • Гра в дурня та інші варіанти картярських розваг для сімейного відпочинку
Новини компаній
09:00, 31 серпня

Гра в дурня та інші варіанти картярських розваг для сімейного відпочинку

Новини компаній

На природі, вдома, у дворі або десь біля води, настає час, коли компанія втомлюється від активної діяльності, приготування їжі та інших розваг. Часто хочеться просто посидіти за столом, у альтанці, на березі та відпустити думки. Але не всі полюбляють мовчазну бездіяльність. Зміна заняття – один із видів відпочинку. В такі моменти варто згадати про настільні ігри, карти, доміно. Гра в дурня в Україні не втрачає популярності для компаній влітку на свіжому повітрі та може зробити атмосферу зимового морозного вечора більш затишною.

Гра в дурня в Україні

Гра в дурня в Україні

Дурень: перекладний, підкидний, звичайний

Важко визначити період та країну, де могла виникнути ця гра. Деякі дослідники вважають, що вона така ж стародавня, як і самі карти. Перша зафіксована згадка відноситься до джерела 1778 року. Назва відображає деякі історичні особливості розваги, адже нею стали захоплюватись так звані «простолюдини», кріпаки, купці, робітники, селяни. Бояри, царі, придворні надавали перевагу більш аристократичним видам на кшталт бриджу, преферансу, пасьянсу, покеру та іншим. Вважалося, що тільки освічені люди, що вміють читати, писати, володіють економічною освітою, знаються на культурі можуть оволодіти складними та розгалуженими правилами інтелектуальних картярських ігор. Згодом «дурень» поширився і на вищі прошарки суспільства.

Сьогодні найбільш популярними є два підвиди:

  • Перекладний;
  • Підкидний.

Особливості дещо відрізняються, та головним завданням є позбутись усіх карт на руках до кінця колоди.

У дурень перекладний грати онлайн можна як на сайтах через браузер, так і у власному телефоні. Необмежений доступ та кількість партій, безкоштовна реєстрація, бонуси для початківців, юзерфрендлі інтерфейс та інші нюанси пропонують як великі портали, так і невеликі проекти. Правила залишаються майже незмінними, але якщо той, хто має відбиватись, має карту такого ж номіналу (наприклад, на нього ходять сімкою, він теж має сімку іншої масті), він розташовує її поряд і переводить хід на першого або наступного гравця, який тепер має відбивати усі перекладені на нього.

У підкидному варіанті кожен, хто має карти такого ж номіналу (сімки, вісімки, дами та інші) може додати їх тому, хто повинен відбитись. У обох випадках виграє той, хто позбувається всього, що на руках.

П’яниця

У грі приймають участь від 2 до 8 осіб, використовується колода на 52, 54, 36 карт. Головне завдання – зібрати у себе всю колоду. Спочатку обирають учасника, котрий буде роздавати по одній до закінчення всієї кількості. Карти кладуть вниз сорочкою та не дивляться на них. Першим ходить той, хто роздавав. Відкриває верхню, кладе на середину столу. Так само діють інші гравці. Власник найстаршої забирає усі з центру та кладе під свої. Гра продовжується за годинниковою стрілкою. Програв той, у кого скінчились карти, переможець збирає всю колоду.

У що грати проти комп’ютера: карти, нарди, доміно

Для любителів більш витончених настільних ігор можна запропонувати нарди. Це досить проста гра родом зі Сходу, гідна королів, вчених та мудреців. Грати в довгі нарди проти комп'ютера ризикне не кожен, адже спочатку треба розібратись у правилах, засвоїти логіку. Та попрактикувавшись декілька партій, ви почнете отримувати від процесу витончене азартне задоволення.

Іншим варіантом може стати доміно. Колишня гра для столу у дворі сьогодні переживає друге народження. Її можна легко встановити на планшет та смартфон, але справжні поціновувачі з радістю приймуть у подарунок вишукані вироби з кольорової прозорої епоксидної смоли, натурального каменю чи слонової кістки. Такий сувенір стане прикрасою інтер’єру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...