• Головна
  • Китай, Індонезія та Туреччина найбільше купують українського зерна в Азії
20:37, Сьогодні

Китай, Індонезія та Туреччина найбільше купують українського зерна в Азії

Китай до повномасштабної війни був традиційно найбільшим покупцем української кукурудзи та ячменю
Китай та Україна
Ключовим імпортерами аграрної продукції з України в Азії стали Китай, Індонезія та Туреччина. Про це повідомляє Delo.ua.
Китай до повномасштабної війни був традиційно найбільшим покупцем української кукурудзи та ячменю, поставки у 2020 – 2021 роках досягали 8 млн т і 3 млн т відповідно. В перший рік повномасштабної війни експорт кукурудзи впав маже вдвічі, а ячменю — вдесятеро.
У 2023 – 2024 роках він відновлюється, але ситуацію ускладнює жорстке державне регулювання та перегляд дозволених обсягів імпорту продукції. У Китаї жорсткіші вимоги до імпортної агропродукції в порівнянні з іншими ринками регіону. Війна ускладнює відносини з Китаєм, оскільки він підтримує співпрацю з рф.
Інший ключовий ринок — Індонезія, густонаселений та зростаючий ринок, який частково втрачено за час війни. У мирний час Індонезія входила у трійку експортні ринки пшениці для України з обсягом 3 млн т.  щорічно. У 2022 році цей показник впав до 0,35 млн т, у 2023 — збільшився до 0,66 млн т, а за 9 місяців 2024 року в країну поставлено 1,96 млн т.

Третій ключовий ринок — Туреччина входить в десятку торгівельних партнерів України, є суттєвим покупцем її основних зернових культур: пшениці, кукурудзи та ячменю. Країна традиційно імпортує близько 1 млн т української кукурудзи на рік.

Як писав AgroPolit.com, Україні вдалося експортувати морем 52 млн т агропродукції. Також Україна хоче продавати горох, кукурудзу, яловичину, курятину та рибу у Китай.

Інформує agropolit.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...