Пережити блекаут. Три чудові зарядні станції, які влаштують не всіх
Обираємо зарядну станцію для дому (Фото: [email protected]/Depositphotos)
Зазвичай ми обираємо найкращі зарядні станції для дому. Але зараз ми поговоримо про станції, у яких є «нюанси». Це не означає, що дані моделі «погані», і їх не варто розглядати, просто спочатку переконайтеся, що вони підійдуть саме вам.
Україна знову під масованими обстрілами, до того ж прийшли холоди. Відключення електрики знову стали нормою. І зарядні станції знову наближаються до піку попиту.
Найчастіше в наших статтях про зарядні станції ми намагалися вибрати моделі, які найкраще підходять під найсуворіші вимоги в певному бюджеті
Але, згідно з деякими листами від читачів, виник попит на інший формат для статті на цю тему. Через певні причини деякі моделі зарядних станцій, які активно представлені на ринку, не є оптимальними варіантами для купівлі з огляду на деякі моменти. Найчастіше — через надзвичайно повільне заряджання.
Zendure SuperBase 1000M
Від 25 тис грн
Багатьом ця модель може здатися досить розумним варіантом. Навіть ми колись включали її до наших рекомендацій — на ранніх етапах, коли тема зарядних станцій тільки набирала популярності, ринок був молодим, а вибір — невеликим.
За свої досить невеликі гроші Zendure SuperBase 1000M пропонує начебто зовсім немало.
Тут ємність — 1 кВт*год, потужність — 1 кВт(пікова — 1,5 кВт), досить великий набір роз'ємів(це дає можливість заряджати до 9 пристроїв одночасно).
Все б нічого, але незважаючи на те, що деякі сайти онлайн-магазинів вказують у Zendure SuperBase 1000M наявність швидкої зарядки, її тут за фактом немає. Тут літій-іонні акумулятори, і це відіграє свою роль.
Станція комплектується зарядним пристроєм потужністю 120 Вт, і час повної зарядки від мережі становить близько 9 годин! Це неймовірно багато. Особливо з урахуванням того, що багато українців зараз опиняються в ситуації, коли світло вимикають на 6−8 годин(за які ресурс кіловатної станції легко витратити), а проміжки між вимкненнями становлять лише 3−4 години.
Якщо у вас станція з повільним заряджанням, ви будете часто потрапляти в незручне становище. Станція розряджатиметься за час вимкнення світла, але не встигатиме заряджатися, коли світло вмикають.
У випадку з Zendure SuperBase 1000M є невеликий лайфхак — станцію можна заряджати сумарно з трьох джерел одночасно. Наприклад, до звичайної зарядки можна додати зарядку через авто прикурювач(потрібен перехідник) і Type-C. У такому разі, потужність зарядки може зрости до 300 Вт, а станція зарядиться за 3−4 години.
Flashfish P60
Від 15 тис грн
Ще одна популярна зарядна станція, якій можна пред’явити претензію щодо повільної зарядки.
Продавці в магазинах часто рекомендують Flashfish P60 покупцям, які потребують компактної станції. Вона важить 5,8 кг. І має ємність 520 Вт*год.
Цього вистачить для того, щоб кілька разів зарядити ваш ноутбук під час блекауту. Тож, якщо не йдеться про підключення всієї квартири, то такої станції вам цілком може вистачити.
До речі, роз'ємів тут багато, тож Flashfish P60 може одночасно заряджати до 11 пристроїв. Це теж — великий плюс.
Але є, як то кажуть, і нюанси.
Час зарядки самої станції - близько 8 годин. І якщо ви активно користуєтеся станцією під час блекаута, найімовірніше, ви просто не встигатимете її заряджати в проміжках між вимкненнями світла.
Ще один момент, на який часто скаржаться власники Flashfish P60 — шум. Кулери доволі активно працюють під час заряджання станції, а також періодично вмикаються, коли станція видає більше половини від своєї потужності(яка становить 500 Вт). Вам навряд чи захочеться тримати таку станцію у себе в спальні.
Звичайно, ціна у Flashfish P60 при такій ємності - більш, ніж вражаюча. Для того, щоб отримати стільки ж від більш іменитого бренду(наприклад, Bluetti або EcoFlow) зі швидкіснішою зарядкою і менш гучною системою охолодження, доведеться неабияк розщедритися.
Jackery Explorer 500
Від 19 тис грн
Давайте подивимося на ще одну компактну зарядну станцію ємністю півкіловата(а точніше — 518 Вт*год), яка часто зустрічається у продажу.
Продавці скажуть вам, що при вазі 6 кг і здатності заряджати до 6 пристроїв одночасно, Jackery Explorer 500 — прекрасний варіант за свої гроші. Тим більше, що станція видає потужність 500 Вт, що дає можливість живити досить продуктивні комп’ютери і навіть запускати деяку побутову техніку. І навіть ліхтарик тут є.
Все б нічого, але Jackery Explorer 500 оснащується літій-іонними акумуляторами, а швидкої зарядки тут немає.
За допомогою комплектного зарядного пристрою станція заряджається близько 8 годин. Чому це може бути незручно під час частих блекаутів, ми вже описували вище.
Як не парадоксально, але в цьому невеликому бюджеті все ж є зарядні станції аналогічної ємності, які підтримують швидку зарядку. Особливо, якщо ви не полінуєтеся погортати акційні пропозиції популярних інтернет-магазинів.
А Jackery Explorer 500 — непоганий пристрій, але купувати його варто тільки тим, хто не боїться тривалого часу зарядки.
У сухому залишк
Кожна з цих зарядних станцій має низку відмінних характеристик. І багатьох користувачів вони влаштують. Однак, придивіться до часу зарядки, щоб зрозуміти, наскільки такий варіант підходить саме вам з урахуванням графіків відключень, з яким ви стикаєтеся.
Інформує techno.nv.ua