• Головна
  • Сценарій Першої світової може повторитися в Україні – застереження британського полковника
14:20, Вчора

Сценарій Першої світової може повторитися в Україні – застереження британського полковника

Припинення вогню в Україні може призвести до повторення сценарію Першої світової війни, пише колишній офіцер британської армії, полковник Тім Коллінз у колонці для The Telegraph.

Менше ніж за два тижні Дональд Трамп складе присягу як 47-й президент Сполучених Штатів. Світ з тривогою очікує, якими будуть його перші дії, і багато хто вбачає в його обіцянках завершити війну в Україні одну з головних інтриг.  

Росія та Україна виснажені майже трирічним конфліктом. Російський президент Володимир Путін, який планував блискавичну війну, зіткнувся з несподіваним спротивом, що затягнувся на роки. Україна, попри героїчний опір, відчуває нестачу живої сили. Однак багато хто вважає, що мир, навіть тимчасовий, може бути корисним. Але якою ціною?  

Історичні паралелі  

У 1905 році Росія підписала Портсмутський мирний договір, щоб завершити війну з Японією. Російський флот зазнав нищівних поразок, і країна була змушена модернізувати свою армію. Цей період реформ викликав у Німеччини побоювання, що до 1916 року російська армія стане непереможною, і підштовхнув її до війни в 1914 році.  

Мир дозволить Путіну вижити на посаді та отримати певну перемогу, зазначає Коллінз. Цей час він може використати, щоб реорганізувати свої сили, модернізувати армію та вивчити уроки з поразок. Так само, як царська Росія після поразок від Японії, Путін може планувати нові удари, коли його армія буде готовою.  

Україна, як і Німеччина у 1914 році, може вирішити, що краще завдати удару, перш ніж Росія відновить свою міць.  

Путін вже засвоїв уроки про слабкі сторони Заходу. Він бачить соціальну вразливість, спричинену внутрішніми конфліктами, такими як рух Black Lives Matter або напруженість, пов’язана з імміграцією. За такого сценарію він може уявити, що розділені й деморалізовані західні суспільства можуть стати легкою здобиччю для інформаційних і кібератак.  

Теоретично в Європі є багато мільйонів молодих чоловіків бойового віку, але надто багато з них не вважають себе потенційними солдатами, і це може послабити здатність Європи захищатися від можливої агресії, зауважує Коллінз.

Путін, ймовірно, прагнув би відновити старі кордони Радянського Союзу, створивши держави-клієнти в Західній Європі та зміцнивши свій вплив у світі.  

Уроки війни в Україні  

Війна в Україні змінила правила ведення бойових дій. Нові технології, такі як безпілотники, гіперзвукові ракети, високоточна зброя, а також кібервійна, стали визначальними.  

Той, хто зможе домінувати в ресурсній, промисловій і соціальній сферах, зможе виробляти обладнання з технологічною перевагою та перемагати на полі бою. Але навіть найсучасніша зброя не замінить волю до боротьби та перемоги.  

Українці, ймовірно, не розраховують на тривалий мир, який може бути досягнутий, наприклад, через умовний “Мар-а-Лагський договір”. Вони готуватимуться до наступного раунду війни. Питання лише в тому, як до цього підготується Захід. 

Інформує uapress.kyiv.ua 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...