Який нікотин використовується в одноразках. Сольовий нікотин: що це та звідки беруть таку речовину?
Про людей говорять: скажи мені, яку їжу ти вживаєш, і я розповім, що ти за людина. І в цьому дійсно є сенс, оскільки стан організму, включно з психоемоційним, залежить від якості та кількості продуктів, що потрапляють в кожного з нас. З будь-якими пристроями та сама історія. Їх конструкція, сировина, компоненти та деталі формують споживацькі характеристики того чи іншого виробу. Але, напевне, існують такі інгредієнти чи внутрішні елементи, які відіграють визначальну роль у властивостях кінцевого продукту. Саме вони дозволяють досягти поставленої мети та забезпечити саме ті особливості та правила експлуатації, яких прагнули досягти. Без сумніву, сольова рідина, яка використовується в одноразках — справжня візитівка таких пристроїв для паріння. Ще б пак — адже тільки з появою такої жижі вдалося зменшити розміри вейпів, знизити міцність батареї та й взагалі надати їм привабливого сучасного зовнішнього вигляду. Тому спробуємо дізнатися, що таке сольовий нікотин, та чому він використовується у одноразових електронних сигаретах та багаторазових под системах.
Сольовий нікотин: що це та звідки беруть таку речовину?
Спочатку треба сказати декілька слів про звичайний нікотин. Така речовина, що є природним алкалоїдом, міститься у багатьох рослинах, а не тільки в листках тютюну. Можливо не всі знають, але нікотин також є у картоплі та помідорах. Однак концентрація алкалоїда незначна, ситуація приблизно нагадує наявність алкоголю у кефірі. Так, він там є. Але, щоби сп’яніти, треба випити стільки молокопродукту, що скоріше можна луснути, аніж отримати задоволення від формально алкогольного напою. Ось і нікотин видобувати з картоплі ніхто не збирається. Інша справа тютюн — тут виявлено найвищий його вміст серед усіх рослин. Тому звичайний нікотин витягують переважно з тютюнового листя. Такий метод називають екстракцією.
Насправді отриманий екстракт використовують не тільки для виробництва тютюнових виробів, але й, наприклад, у медицині. Взагалі розробка технології нікотинової солі мала за мету створити штучну речовину, яка полегшить колишнім курцям процес відвикання від паління звичайних сигарет. Тобто доставка нікотину має здійснюватися іншим способом, доки організм не може самостійно пручатися відчуттю нікотинового голоду. Взагалі таку ж задачу колись ставив розробник першої в світі електронної сигарети. Це згодом вейпінг перетворився ледь не на розвагу. А насправді історія створення електронок досить сумна, бо батько китайського винахідника помер від наслідків багаторічного куріння. Тому сьогодні прирівнювати паління та паріння зовсім неправильно та не логічно.
Але маємо, те що маємо.Тому повернімося до нікотинової солі. Ось як її отримують:
- Спочатку з тютюнового листя витягують екстракт звичайного нікотину.
- Далі сировину ретельно очищають, що дозволяє позбутися шкідливих домішок.
- Паралельно для зменшення кислотності витяжку обробляють лужними розчинами.
- Реакція нейтралізації робить свою справу, тому на виході з’являється нікотинова сіль.
У процесі отримання солі кислотно-лужний баланс доводять до майже ідентичного людському рівня pH. Тому захисна імунна система людини розпізнає сольовий нікотин як безпечний для організму продукт та пропускає без ретельної перевірки.
Головні відмінності нікотинової солі від звичайного екстракту, отриманому з тютюнового листя:
- значно більша швидкість всмоктування у кров — 8 с проти 25–30 хвилин;
- повільніший вивід з організму;
- нижчий рівень кислотності;
- відсутність домішок та смаку.
Це відбилося на споживацьких характеристиках жижі на паріння, яка використовується в одноразових електронних сигарет.
Що змінилося в процесі паріння в результаті використання сольового нікотину
Ось які зміни відбулися у порівнянні з парінням рідини на звичайному нікотині:
- Відчуття насичення досягається швидко - всього декількома затяжками.
- Перекурити наступного разу хочеться не скоро, тому що виведення нікотину з організму здійснюється набагато довше. Це також пояснюється високої міцністю рідини — 5% нікотину або 50 мг/мл.
- Відсутнє подразнення слизової оболонки ротової порожнини.
- Жижа витрачається значно економніше.
- Немає потреби у потужному акумуляторі та великому резервуарі для жижі.Тому габарити одноразок та багаторазових под систем суттєво зменшилися у порівнянні з традиційними вейпами.
- Покращилася якість передачі смаку, оскільки відсутні домішки, які негативно на це впливають.