Як зрозуміти, що у вихованця авітаміноз
Вихований, красивий і здоровий вихованець — це гордість і радість кожного господаря. Але, коли починаються невеликі зміни в поведінці або зовнішньому вигляді пухнастика, це часто списується на сезонні зміни в організмі або поганий настрій. Наприклад, апатію і зниження активності на тлі активного випадання шерсті часто плутають із линянням. Хоча причиною таких небажаних змін частіше є саме авітаміноз.
Реакція організму на дефіцит важливих речовин
Наші пухнастики, як і ми самі, потребують вітамінів. Без них організм просто не може нормально функціонувати, починаються збої в роботі органів і систем.
Насамперед страждає імунна система, яка вже не може на повну силу захищати вихованця від усіх загроз у вигляді вірусів і бактерій. Якщо своєчасно не зрозуміти, який вітамін для кошенят або собак потрібен і не почати його вживання, то проблема тільки посилиться. А це істотно підвищує ризик розвитку серйозних хвороб.
Особливо часто страждають від авітамінозу тварини, які перебувають на змішаному харчуванні. Комплексні якісні корми розробляються з урахуванням потреб організму, а ось самостійно розробити повноцінний раціон для свого пухнастика вкрай складно.
Основні симптоми авітамінозу
Нестача певних речовин проявляється тими чи іншими симптомами. Уважні господарі, які помічають зміни в поведінці або стані свого улюбленця, і без аналізів можуть зрозуміти, чого саме недостатньо тварині. Але перед тим, як купити вітаміни на сайті https://masterzoo.ua/ua/catalog/koti/vitamini-ta-dobavki-dlya-kotiv/, відвідайте ветеринара й отримайте рекомендації, підкріплені аналізами.
- При дефіциті ретинолу (А) починає знижуватися гострота зору, слизові оболонки очей і рота пересихають, знижується апетит, що призводить до втрати ваги. Особливо небезпечний дефіцит вітаміну А для кошенят і цуценят, оскільки може стати причиною неправильного розвитку. Щоб уникнути нестачі цієї речовини, потрібно регулярно додавати в раціон улюбленця (на змішаному харчуванні) печінку, риб'ячий жир і яйця.
- Дефіцит вітаміну Е призводить до зниження імунітету та захворювань шкіри: дерматити, подразнення, виразки тощо.
- Якщо вихованець став млявим і апатичним, відмовляється від ігор і прогулянок, а також їсть без апетиту, він страждає від нестачі вітаміну С. Цією речовиною багаті фрукти та овочі, але далеко не всі кішки й собаки із задоволенням їдять такі продукти, тому без добавок обійтися буде дуже складно.
- Часто господарі собак стикаються з не зовсім типовою поведінкою вихованця: він гризе цеглу і тиньк, не відмовляється поласувати землею. Не варто його сварити, адже подібні прояви вказують не на пустотливий характер, а на гостру нестачу кальцію в організмі. Можливо, у тварини дефіцит вітаміну Д, що й заважає нормальному засвоєнню кальцію з їжі.
- Якщо у вихованця почалося «позапланове» линяння, що супроводжується погіршенням стану шкіри, порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту і зміною поведінки, виправити ситуацію допоможе вітамін для цуценят, який містить комплекс органічних речовин групи В.
Позитивні зміни в поведінці тварини настають уже через 3-5 днів після початку «вітамінізації». Надалі, щоб уникнути небажаних реакцій організму на нестачу поживних речовин, періодично купуйте мультивітамінні комплекси, які підтримають здоров'я вашого улюбленця.