
Bloomberg: Україна домагатиметься від США більше інвестицій у межах ширшої угоди про надра

Україна має намір добиватися змін у запропонованій США економічній угоді про корисні копалини, зокрема щодо зобов’язань Вашингтона здійснити більше інвестицій у країну.
Про це Bloomberg повідомило джерело, знайоме з перебігом переговорів.

216986-1_medium.jpg
За даними виданя, проєкт угоди передбачає, що США отримають контроль над ключовими інфраструктурними та видобувними проєктами в Україні, причому без обмежень за часом. Київ побоюється, що така угода може не лише завадити процесу євроінтеграції, а й вимагатиме від України відшкодування всієї військової та економічної допомоги, отриманої від США з початку війни.
У п’ятницю, 28 березня, українські посадовці провели відеоконференцію з американськими колегами, зокрема з юридичними експертами, щоб отримати роз’яснення щодо 60-сторінкового документа. За словами джерела, США не заперечували занепокоєння Києва, що свідчить про потенційну готовність Вашингтона до обговорення змін.
Якщо угода буде ухвалена у нинішньому вигляді, вона надасть США фактичний контроль над рішеннями щодо інвестицій у стратегічні галузі економіки України, включно з видобутком корисних копалин, нафтою, газом, а також управлінням портами, дорогами та залізницями. Крім того, документ передбачає, що США отримають першочергове право на прибутки, які спрямовуватимуться до спеціального інвестиційного фонду реконструкції, контрольованого Вашингтоном.
Як відомо, президент Володимир Зеленський раніше виключав можливість розгляду американської військової допомоги як боргу України. Він також наголосив, що угода не повинна ставити під загрозу курс країни на вступ до ЄС, що закріплено в Конституції.
Нагадаємо, у березні президент Володимир Зеленський повідомив, що США запропонували Україні нову велику угоду про видобуток корисних копалин. Документ у разі підписання потрібно буде ратифікувати у парламенті.
Також міністр фінансів США заявляв, що угода може бути підписана вже наступного тижня.
Проте напередоднi у ЗМI з'явилась iнформацiя про те, що проєкт нової угоди щодо корисних копалин, запропонований США, має мало шансів на підписання в його нинішньому вигляді.
Інформує slovoidilo.ua