Вибір жировловлювача
Жировловлювачі — це обладнання, призначене для затримання всіх частинок тваринних і рослинних жирів. Вони призначені для очищення стічних вод, де вміст жиру вищий, ніж у побутових стічних водах. Наприклад, з ресторанів, їдалень, готелів, підприємств харчової промисловості або скотобійень. Але існують і жировловлювачі для дома, завдяки яким кожен може зробити внесок у очищення стічних вод.
Жирні стічні води не повинні скидатися в каналізацію без відповідної попередньої обробки. Жирні стічні води знижують ефективність роботи очисних споруд і спричиняють засмічення каналізаційних ліній, корозію обладнання та неприємні запахи.
Принцип роботи жировловлювача
Робота жировловлювача ґрунтується на гравітаційному відділенні легших за воду жирових речовин та їх накопиченні на поверхні стічних вод. Установки також діють як відстійники, оскільки важчі за воду речовини (деякі домішки та тверді частинки) під час руху стічних вод опускаються на дно резервуара.
Жировловлювачі обладнані сифонами для запобігання витіканню жирових речовин з установки. Знежирені стічні води можна скидати в загальну каналізаційну систему або в індивідуальну очисну споруду.
Вибір жировловлювача
Для належного функціонування необхідно вибрати відповідний жировловлювач, залежно від обсягу та характеру стічних вод, що утворюються. Норми, згідно з якими розробляються високоякісні сепаратори жиру, визначають 4 основні параметри для вибору:
- максимальний добовий потік стічних вод,
- температура стічних вод
- вміст жирів у стічних водах,
- вміст мийних засобів у стічних водах.
Встановлення жировловлювачів
Жировловлювачі слід встановлювати якомога ближче до джерела утворення виробничих стічних вод. Уникайте розміщення сепараторів у закритих приміщеннях, на складах і ділянках з інтенсивним пішохідним рухом. При спорожненні сепаратора виділяється неприємний запах, тому їх не слід розташовувати поблизу вікон і приміщень, призначених для постійного перебування людей. Сепаратори слід встановлювати таким чином, щоб запобігти їх замерзанню.
Побутові жировловлювачі встановлюють прямо під мийкою, створюючи легкий доступ для очищення установки при необхідності. Спорожнення пристрою залежить від інтенсивності надходження стічних вод. Відстійник слід спорожняти регулярно. Після кожного спорожнення необхідно заповнювати жировловлювач водою.