• Головна
  • Все що потрібно знати про вина Одещини: цікаві факти
Новини компаній
11:38, 11 грудня 2024 р.

Все що потрібно знати про вина Одещини: цікаві факти

Новини компаній
Все що потрібно знати про вина Одещини: цікаві факти, фото-1

Повнотіле, бархатисте, вишукане ароматами тютюну та шкіри - такими епітетами нагороджують одеське вино професіонали.

Розвиток виноградарства в Північному Причорномор'ї почалося за часів, що передували грецькій колонізації. Однак тоді наш алкоголь поступався за якістю грецькою.

Пізніше початок виноробства тут пов'язували і з холодними кліматичними умовами, які не підходять для сортів винограду, які звикли до клімату Південних Балкан та Малої Азії. Для схрещування привезених та місцевих сортів був потрібен час. А після зникнення грецьких поселень виноградарство занепало. Кочівники-тюрки, які оселилися на наших територіях, не мали бажання обробляти землю під виноградники, воліючи пити традиційний для них кумис. Потім був іслам і про алкоголь не згадували довгий час.

Shabo – найвідоміший центр українського виноробства

У далекому 1822 р. тут осіли швейцарські колоністи на чолі з Луї-ВенсаномТарданом, відомим біологом та педагогом. Через 200 років Шабо стане найбільшим в Україні виробником вина.

У Шабо знаходиться і музей "Центр культури вина", екскурсія яким буде цікава будь-якому туристу. Мерло, Каберне-Совіньйон, Сапераві, Шардоне, Піно Нуар, Совіньйон Блан, Мускат Оттонель, Ріслінг Рейнський, Ркацителі – цими винами славиться виноробня.

Зберігання вина

Якісний алкоголь потребує правильного зберігання: дотримання необхідних температур, вологості, темряви тощо. нюансів. Для цього багато поціновувачів вишуканого напою звертають свою увагу на сайт Dunavox.ua, який пропонує широкий вибір сучасних холодильників для вина, в яких дотримуються всі необхідні умови зберігання напою. Місткість такого пристрою дозволяє зберігати від 15 до 200 пляшок алкоголю.

Переломна точка в Одеському виноробстві

Усе змінилося 1798 р. Саме тоді в Одесі було започатковано перший виноградний сад. Він був розбитий за Молдаванкою біля Водяної Балки майором грецького батальйону Споріті. А вже 1809 р. герцог Рішельє закладе сад, названий пізніше Дюковським парком.

Величезний внесок у розвиток місцевого виноградарства зробить і професор Василь Таїров, який заснував в Одесі дослідну станцію, яка згодом “розросла” у виноробний науково-дослідний інститут, який став відомим у Європі.

"Колоніст": виноробня Івана Плачкова

Історія "Колоніста" починається у XVIII ст., коли на тутешню землю переселялися різні народи, зокрема болгари, кров яких тече у жилах Івана Плачкова, місцевого винороба.

Виноробня славиться виноградом «Одеський чорний» та «Сухоліманський», що є автохтонними в Україні. У с.Криничне також розвивається виробництво олії з виноградних кісточок, бальзамічного оцту, косметики на основі винограду.

Ізмаїл: мальовничий центр Південної Бессарабії

Місто, що ввібрало в себе різноманітні традиції. Тут, біля ринку, стоїть скромний двоповерховий будинок, у якому захований льох із чудовим вином.

Існує традиція: вино наливається гостям прямо з бочки, а залишки алкоголю виливаються на підлогу. Гордість виноробні – біле сухе вино на основі полину. Тут можна познайомитися і з місцевою кухнею: мамалигою, урдою тощо.

Одещина славиться своєю гостинністю та прекрасними виноробнями. Не вистачить слів, щоб описати всі мальовничі місця, які варто відвідати туристам. Це і Аккерманська фортеця в Білгород-Дністровському, де можна скуштувати середньовічну трапезу з найвідміннішим вином, і Фурмушка-Нова, що славиться бессарабською кулінарною екзотикою, і Болград, відомий виноробним заводом, сиров'яленим та багато іншого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...