Меркель вважає, що без підтримки США Україна не зможе залишитись незалежною державою
Меркель вважає, що без підтримки США Україна не зможе залишитись незалежною державою
Ми не змінимо Дональда Трампа, але ми можемо на нього реагувати, переконана Меркель.
На новорічному прийомі ХДС землі Північний Рейн-Вестфалія, що відбувся в суботу, 18 січня, ексканцлерці ФПН Ангелі Меркель влаштували тріумфальний прийом - її однопартійці вважають, що вона служила «в ім'я свободи, стабільності та згуртованості німецького суспільства».
Про це пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Відтоді як Меркель залишила свою посаду наприкінці 2021 року після шістнадцяти років роботи, вона стала небагатослівною. Вона прийняла лише кілька запрошень - за чутками, щоб присвятити себе роботі над нещодавно опублікованою автобіографією під назвою «Свобода». Багато хто в ХДС припускав, що стриманість Меркель може бути пов'язана з тим, що її давній суперник Фрідріх Мерц тепер голова ХДС, і що передвиборча програма союзу на дострокових федеральних виборах у деяких аспектах відходить від її більш ліберальної політики, особливо в тому, що стосується посилення міграційної політики.
Однак, якщо виключити партійні справи, якими цікавилися присутні, кілька тем із короткого виступу Меркель, яка не часто з'являється публічно, все ж таки виокремити можна.
На її глибоке переконання, Європа та багатосторонність - це головне, що має турбувати європейців. «Європа, Європейський союз - це наша страховка життя. Без ЄС ми б загубилися в цьому світі з населенням понад вісім мільярдів людей», сказала вона.
Перед Європою стоять серйозні виклики. Як перший виклик Меркель назвала той факт, що в понеділок Дональд Трамп вдруге вступить на посаду президента США. Трамп - «особливий президент». Він захищає «законні інтереси» США, але не вірить у «безпрограшні ситуації» в багатосторонньому співробітництві, сказала вона.
«Ми не змінимо Дональда Трампа, але ми можемо на нього реагувати». Європа має об'єднати свої інтереси - і проявити більше впевненості в собі. Зрештою, Сполучені Штати вчинили б неправильно, якби не шукали союзника в Європі. «Ми також є сильним фактором».
Треба сказати, що Меркель бачить у Трампі якийсь ключ до миру. «Трансатлантичне партнерство зараз ще більш необхідне, ніж раніше. Це пов'язано з тим, що вторгнення російського президента Володимира Путіна в Україну на початку 2022 року позбавило сили основний принцип європейського повоєнного порядку - територіальну недоторканність», - зазначає Меркель, забуваючи, що свого часу вона була однією з найвідданіших прихильниць Путіна.
Тільки разом зі США і в рамках НАТО можна домогтися того, «щоб Путін не виграв війну і Україна залишилася незалежною державою». Фактично ексканцлер вказує на те, що без підтримки США Україна не залишається незалежною державою.
Утім, Україна вже бачила подібні прогнози, коли у 2022 році їй пророкували падіння і поглинання Росією «за три дні».
Нагадаємо, 2023 року голова комітету з питань оборони Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн назвала ексканцлерку Німеччини Ангелу Меркель відповідальною за початок війни в Україні. Вона зазначила, що 2008 року в НАТО було багато тих, хто підтримував вступ України до Альянсу України, проте Німеччина і Франція тоді виступили проти.
За словами Штрак-Ціммерманн, те, що Україна не стала членом НАТО, «було великою помилкою, яку зробили тоді французи та Ангела Меркель». Зокрема, у 2008 році українцям пообіцяли якнайшвидший вступ до Північноатлантичного Альянсу. Однак проєкт провалився, бо Меркель і тодішній очільник Франції Ніколя Саркозі виступили проти з поваги до Росії, яка зараз розв'язала війну проти України. Причому Меркель захищала своє рішення 14-річної давнини вже після повномасштабного вторгнення РФ. Вона досі вважає, що вчинила правильно.
Інформує zn.ua