Як вибрати корпоративний подарунок?
Подарунки співробітникам є прегарним способом виявити увагу до колег. Багато компаній все частіше дарують корпоративні подарунки не лише співробітникам, а й партнерам. Проте, при виборі корпоративних подарунків є суттєві відмінності, аніж при виборі індивідуального подарунка. Коли ви обираєте особистий подарунок, ви знаєте вподобання людини і можете підібрати щось особливе, персоналізоване та приємне. Однак, готуючи корпоративні подарунки, ви маєте чіткий бюджет – однаковий для кожного співробітника, а ще подарунок має бути універсальним і таким, що буде корисним або приємним для більшості одержувачів. Непросте завдання, еге ж? А ще невдалий корпоративний подарунок може зіпсувати враження про вашу компанію, тому до вибору таких подарунків варто підійти дуже ретельно.
Перше правило. Подарунок має запам'ятовуватися
Звісно, горнятко з логотипом компанії, ручка, олівець, блокнот – це корисні речі. Проте, це те, що не запам'ятовується, адже чи не в кожній компанії дарують сувенірну продукцію з логотипом, і не завжди цю продукцію вдається використовувати за призначенням. Так, хтось полюбляє писати чорнильною ручкою, хтось полюбляє блокноти з жовтим папером або в клітинку, комусь навпаки подобаються невеликі нотатники. Тому не вся канцелярка стане універсальним подарунком. Але якщо поєднати корпоративний брендинг та щось унікальне, наприклад, унікальну пляшку вина, яку спеціально закоркували для вашої компанії декілька років тому, нестандартні подарункові бокси з цікавим тематичним наповненням, наприклад, з італійськими смаколиками, або ж брендовану крафтову продукцію з лімітованих серій – це точно запам'ятається вашим колегам.
Друге правило. Подарунок має бути таким, щоб ним хотілося користуватися
Подарунок має бути зручним, якісним і універсальним. Наприклад, це може бути зручний органайзер для зарядних пристроїв та кабелів, якісна сумочка для пробіжок чи прогулянок. Тобто, річ, яку ваш співробітник буде бачити регулярно або щодня і хотітиме нею користуватися, буде чудовим варіантом. Це може бути брелок для пошуку ключів, бездротові навушники, масажер для шиї – варіантів багато!
Третє правило. Подаруйте співробітникам те, що ви б самі хотіли отримати в подарунок
Завжди спробуйте поставити себе на місце співробітників і зрозуміти, чи зможуть вони використати подарунок або чи правильно зрозуміють сенс вашого подарунка. Якщо ви знаєте, що у вашій компанії є вегетаріанці, тоді можна купити подарунковий бокс з веганськими продуктами. Зараз їх є великий вибір, і це буде приємно для колег, які не вживають тваринної продукції. Веганський подарунковий бокс стане чудовою нагодою спробувати щось нове для тих, хто їсть м'ясо та рибу. Завчасна підготовка та дослідження вподобань та етичних правил ваших колег зроблять підбір подарунка значно якіснішим.
Четверте правило. Корпоративні подарунки – це не реклама
Не варто вкладати в корпоративні подарунки фірмові буклети або інформацію про вашу компанію. Достатньо невеликої листівки з привітанням. Корпоративний подарунок має бути приємним сюрпризом, а не маркетинговим інструментом.
П'яте правило. Не бійтеся експериментувати та пробувати щось нове
Ваші співробітники оцінять унікальний та цікавий подарунок значно більше, ніж чергову брендовану ручку, худі чи шопер. Спробуйте подарувати щось несподіване, наприклад, сертифікат на майстер-клас, квитки на цікаву подію або підписку на корисний сервіс. Такі подарунки створять позитивні емоції та залишать яскраві враження.