Реабілітація через футбол. У Вінниці проводять безкоштовні тренування для ветеранів із ампутаціями
У Вінниці ветеранам з ампутованими кінцівками проводять тренування з ампфутболу
Спорт для сильних духом у Вінниці для ветеранів із важкими пораненнями проводять тренування з ампфутболу. Це адаптивний вид спорту на милицях, який допомагає у реабілітації як фізично, так і психологічно.
Які враження від гри отримують ветерани, дізнавалась кореспондентка “Ми-Україна” Вікторія Гетьман.
Ветеран Олександр Говоруха показує побратимам елемент вправи, яка допомагає швидше підлаштувати м'яч під себе.
Олександр дістав важке поранення минулого року на Харківському напрямку і на етапі протезування відкрив для себе ампфутбол.
"Тоді, відколи я почав займатися футболом, став себе комфортніше відчувати як фізично, так і морально. Це в колі таких самих людей, як я. Воно розслабляє, зближує людей між собою. Ми допомагаємо одне одному, підказуємо, навчаємо. Хто щось більше вміє, хто щось менше. І це відволікає від сірих буднів", - сказав Олександр.
Заняття у Вінниці проводять поки що раз на тиждень. Для ветеранів, які втратили кінцівки ампфутбол – чудовий метод відновлення. Адже тренування допомагають розвивати силу, витривалість, координацію та баланс.
"Тут майже ніхто до війни не грав футбол. На милицях все робиться. Це техніка пересування в першу чергу. Треба людей навчати веденню м'яча, розуміння, яким чином грати футбол", - зауважив виконавчий директор Вінницької обласної асоціації футболу Ігор Павленко.
"Є кріпатура, але з часом, при інтенсивних заняттях, воно реально проходить, зараз вже я себе відчуваю на милицях набагато зручніше, ніж на протезі", - додав Олександр Говоруха.
За воротаря у команді Анатолій Іванішин. Аби зіграти із побратимами у футбол, чоловік щотижня долає 170 кілометрів аж із Хмельницької області.
"Нові правила такі, що якщо немає руки, то стоїш воротарем. Ампутація ніг, то граєш в полі. Це дуже цікаво. Я поступив у перше тренування, подивився. Мені так сподобалося, я заповнив анкету. І я зараз кажу, що кожен кілометр мені з задоволенням. Футбол – це такий вид спорта, що хочеться розвиватися", - прокоментував Анатолій.
У команді грає і ветеран Петро Дудник. На тренуванні з ампфутболу чоловік вдруге.
"Енергії додає. При ходьбі на протезі – людина не так розвивається. А тут побігав – і воно набагато легше і здоровіше робиться", - сказав Петро.
Вінничина стала п'ятим регіоном, де збирають команду гравців з ампфутболу. Долучитись все ще можуть усі охочі. Як цивільні з інвалідністю, так і ветерани війни.
Як писав "Ми-Україна" раніше, УЄФА розглядає можливість скасування екстратаймів у матчах плей-офф Ліги чемпіонів.
Інформує weukraine.tv